Cigaretku venku? Jen s nasazenou rouškou!

autor: | Bře 18, 2021 | Aktuality

Upozornění: Tento příspěvek není návod k porušování vládních anebo hygienických nařízení. Jedná se o prostou úvahu autora nad vzniklou situací!

Mnoho lidí již dostalo pokutu od policie za to, že měli sundanou roušku a kouřili (viz ČT24 – Cigareta není důvodem pro sundání roušky na ulici). Podle ministerstva zdravotnictví neexistuje v zastavěné oblasti pro kuřáky žádná výjimka nemít venku nasazenou roušku anebo respirátor. Odnaučit kuřáka kouřit je však velmi složitý a náročný proces. Kdo kouří a zkoušel někdy přestat, tak ví o čem je řeč. Ne, že by to nešlo, ale člověk musí být opravdu vnitřně přesvědčen, že chce přestat a musí k tomu mít i dostatek síly. A to zkrátka nařízením vlády skutečně každý nedá..

Nicméně je dovoleno (zatím 🙂 ) mít sundanou roušku pokud člověk konzumuje potraviny anebo nápoje. A v době vydání tohoto článku, konzumace není zákonem omezena místně ani časově (zatím 😉 )

Z toho vyplívá, že pokud budu v zastavěné oblasti konzumovat například horkou kávu, anebo budu jíst svačinu, můžu u toho i kouřit. Hlavním důvodem sundané roušky venku tedy může být pouze konzumace potravin anebo nápojů! V tom případě jedná daná osoba ve shodě s výjimkou danou vládním nařízením a nemůže jí být udělena pokuta.

Pozor, pokud ovšem člověk pokutu zaplatí, tím vlastně potvrdí oprávněnost zákroku proti jeho jednání. Jedinou možností v dané situaci je, pokutu odmítnout a situaci řešit slušně s věcnou argumentací ve správním řízení. Anebo zkrátka přestat kouřit!

Nyní nám tedy zbývá ještě čekat, kdy nám vláda zakáže jíst a pít. Potom už si člověk nedá ani šluka…

Takže, jdu hledat termosku, abych měl při sobě venku vždy trochu horkého čaje.

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!