Cigaretku venku? Jen s nasazenou rouškou!

autor: | Bře 18, 2021 | Aktuality

Upozornění: Tento příspěvek není návod k porušování vládních anebo hygienických nařízení. Jedná se o prostou úvahu autora nad vzniklou situací!

Mnoho lidí již dostalo pokutu od policie za to, že měli sundanou roušku a kouřili (viz ČT24 – Cigareta není důvodem pro sundání roušky na ulici). Podle ministerstva zdravotnictví neexistuje v zastavěné oblasti pro kuřáky žádná výjimka nemít venku nasazenou roušku anebo respirátor. Odnaučit kuřáka kouřit je však velmi složitý a náročný proces. Kdo kouří a zkoušel někdy přestat, tak ví o čem je řeč. Ne, že by to nešlo, ale člověk musí být opravdu vnitřně přesvědčen, že chce přestat a musí k tomu mít i dostatek síly. A to zkrátka nařízením vlády skutečně každý nedá..

Nicméně je dovoleno (zatím 🙂 ) mít sundanou roušku pokud člověk konzumuje potraviny anebo nápoje. A v době vydání tohoto článku, konzumace není zákonem omezena místně ani časově (zatím 😉 )

Z toho vyplívá, že pokud budu v zastavěné oblasti konzumovat například horkou kávu, anebo budu jíst svačinu, můžu u toho i kouřit. Hlavním důvodem sundané roušky venku tedy může být pouze konzumace potravin anebo nápojů! V tom případě jedná daná osoba ve shodě s výjimkou danou vládním nařízením a nemůže jí být udělena pokuta.

Pozor, pokud ovšem člověk pokutu zaplatí, tím vlastně potvrdí oprávněnost zákroku proti jeho jednání. Jedinou možností v dané situaci je, pokutu odmítnout a situaci řešit slušně s věcnou argumentací ve správním řízení. Anebo zkrátka přestat kouřit!

Nyní nám tedy zbývá ještě čekat, kdy nám vláda zakáže jíst a pít. Potom už si člověk nedá ani šluka…

Takže, jdu hledat termosku, abych měl při sobě venku vždy trochu horkého čaje.

Přečtěte si naše další články

CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian