Tisková zpráva – testování zaměstnanců

autor: | Bře 7, 2021 | Aktuality

Plošné testování zaměstnanců společnosti Bosch Diesel, s.r.o. Jihlava

Na základě nařízení vlády začalo dne 7. 3. 2021 ve 14:30 testování zaměstnanců Bosch Diesel antigenními testy na onemocnění COVID-19.

Testování probíhá ve třech závodech, celkem na 5ti místech. Kapacita každého testovacího místa je 50-60 testů a výsledků / hod.

Na testovací místo jsou zaměstnanci odesíláni lokálním koordinátorem dle stanovených rozpisů a to za dodržování všech platných nařízení.

Odebrání biologických vzorků provádí zdravotnický personál pod dohledem smluvního lékaře. Vzorky se odebírají šetrným stěrem z nosu. Výsledky jsou známy během 10 minut. Testování zajišťuje společnost Medica Sever s.r.o.

Zaměstnanci byli předem informováni o způsobu i průběhu testů zaměstnavatelem a to včetně Q&A oddělením komunikace HRL-COM. Přípravě i zahájení testování byli přítomni i zástupci Odbory-Bosch předseda Ladislav Melichar a člen Evropské podnikové rady Bosch pan Petr Nesměrák.

Prvním testovaným v rámci firmy byl předseda odborové organizace Odbory-Bosch. „Není to příjemné, ale není to nic strašného. Takové malé zašťourání v nose.“ Říká předseda Ladislav Melichar. Po několika minutách napětí byly známé výsledky – NEGATIVNÍ. „Jsem rád, že beze změny mohu zastupovat zaměstnance a to přímo v továrně.“ říká Melichar.

Melichar-testování
testování Covid - logo

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!