Tisková zpráva – testování zaměstnanců

autor: | Bře 7, 2021 | Aktuality

Plošné testování zaměstnanců společnosti Bosch Diesel, s.r.o. Jihlava

Na základě nařízení vlády začalo dne 7. 3. 2021 ve 14:30 testování zaměstnanců Bosch Diesel antigenními testy na onemocnění COVID-19.

Testování probíhá ve třech závodech, celkem na 5ti místech. Kapacita každého testovacího místa je 50-60 testů a výsledků / hod.

Na testovací místo jsou zaměstnanci odesíláni lokálním koordinátorem dle stanovených rozpisů a to za dodržování všech platných nařízení.

Odebrání biologických vzorků provádí zdravotnický personál pod dohledem smluvního lékaře. Vzorky se odebírají šetrným stěrem z nosu. Výsledky jsou známy během 10 minut. Testování zajišťuje společnost Medica Sever s.r.o.

Zaměstnanci byli předem informováni o způsobu i průběhu testů zaměstnavatelem a to včetně Q&A oddělením komunikace HRL-COM. Přípravě i zahájení testování byli přítomni i zástupci Odbory-Bosch předseda Ladislav Melichar a člen Evropské podnikové rady Bosch pan Petr Nesměrák.

Prvním testovaným v rámci firmy byl předseda odborové organizace Odbory-Bosch. „Není to příjemné, ale není to nic strašného. Takové malé zašťourání v nose.“ Říká předseda Ladislav Melichar. Po několika minutách napětí byly známé výsledky – NEGATIVNÍ. „Jsem rád, že beze změny mohu zastupovat zaměstnance a to přímo v továrně.“ říká Melichar.

Melichar-testování
testování Covid - logo

Přečtěte si naše další články

Týden 8/2024

Týden 8/2024

Na montáži úřaduje BUBÁK V továrně se již několik let pohybuje Bubák. Bubák je vedoucí pracovník, který má potřebu získat frčky a zalíbit se...

číst více
Týden 07/2024

Týden 07/2024

HSE – management review Odbory hrají klíčovou roli v zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví zaměstnanců. Inspektor BOZP ČMKOS z odborového...

číst více
Letní dovolená 2024

Letní dovolená 2024

Vážení kolegové, přinášíme Vám informaci o určení letní dovolené pro všechny úseky závodu JhP. Jsme velice rádi, že zaměstnavatel vyslyšel naše...

číst více
CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian