Týden 24/2023

autor: | Čvn 16, 2023 | Aktuality

Stravování

Vzhledem k narůstající nespokojenosti zaměstnanců se stravováním a blížícímu se výběrovému řízení na poskytovatele stravovacích služeb jsme se rozhodli přijmout nabídku k návštěvě firmy WITTE Automotive u Karlových Varů a podívat se, jak to funguje u nich. V továrně se nás ujal a přivítal předseda kovácké ZO kol. Milan Scheer. Podívali jsme se, jak funguje zdejší provoz jídelny a jaké služby zde poskytují. Kuchaři k výrobě pokrmů používají výhradně primární suroviny a žádné prefabrikované výrobky. Zaměřují se hlavně na kvalitu jídla a jeho poctivou přípravu. Mile nás překvapily i jejich vlastní cukrářské výrobky, stejně jako bagety, za které by se nemusel stydět žádný šéfkuchař. Také jsme ochutnali od každého ten den uvařeného jídla, abychom dostali chuťový obraz o běžném jídle všedního dne. Rozdíl byl nejen vidět, ale zejména chuť všech pokrmů byla skutečně výborná. Máme informaci, že se tato firma přihlásí do výběrového řízení u nás. Tak ji jen přejeme hodně úspěchu. Už kvůli nám všem, co chodíme pravidelně na jídlo.

La Fresca 1

Zástupci Evropské rady zaměstnanců ČR se sešli s reprezentantem Bosch za ČR a SR

Schůzku s panem Milanem Šlachtou svolal Petr Nesměrák (zástupce Evropské rady zaměstnanců) a účastnil je jí i druhý zástupce ERZ z Českých Budějovic kol. David Matajs. Jelikož se jednalo o historicky první takovýto termín v ČR, šlo zejména o to nastavit rámec budoucích schůzek a představit si vzájemná očekávání od těchto jednání. První setkání proběhlo úspěšně a obě strany se společně bavili o lehčích tématech jako například systém vzdělávání, atraktivita společnosti Bosch v ČR, investice a státní dotace, stejně jako postoje a aktivity k tématům jako norma Euro 7 až po témata jako LGBTQ komunita. Do budoucna však přibudou témata s větší hloubkou a přesahem. „Věřím, že tyto schůzky povedou k tomu, aby zaměstnanci i do budoucna viděli firmu Bosch jako volbu číslo jedna a mohli zde, pokud budou chtít, pracovat až do důchodu. Také chci, aby nás kolegové z ostatních zemí přestali vnímat jako takzvanou nízkonákladovou zemi. Naše konkurenceschopnost v rámci skupiny Bosch nemůže být vykoupena pouze nízkými náklady na práci. Kvalita něco stojí. A naši lidé odvádějí skutečně vynikající práci a naše flexibilita je výjimečná. To musí management Bosche vnímat jako naši hlavní konkurenční výhodu. A ne, jen náklady na mzdy!, říká Nesměrák.

Předali jsme šek – Na kole dětem

Odbory Bosch i letos přispěly na pomoc onkologicky nemocných dětí a jejich integraci do běžného života po ukončené léčbě. „Jedná se o pomoc dětem, které vzhledem k povaze své nemoci byly dlouhodobě odloučeny od kolektivu a ztratily mnohdy nejen vlásky, ale i část bezstarostného dětství. V této akci se nám přes naše aktivní cyklisty podařilo spojit dvě akce – Na kole dětem a Do práce na kole a to na půdě naší firmy a za jejího významného přispění. Děkujeme tak nejen účastníkům, ale všem, kteří nás v tomto podporují.“, komentuje předseda Melichar.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!