Doplňující informace k antigennímu testování zaměstnanců

autor: | Led 27, 2022 | Aktuality

Vážení kolegové,

předáváme Vám informaci zaměstnavatele.

Doplňující informace k antigennímu testování zaměstnanců – pozitivní antigenní test a následný negativní PCR test

Dobrý den,
 
posílám Vám doplňující informaci k aktuálnímu procesu povinného antigenního testování v závodě.
 
V případě pozitivity na COVID zjištěné v rámci plošného antigenního testování u zaměstnavatele, nastupuje zaměstnanec na 5.denní karanténu. Zaměstnanec má zároveň možnost absolvovat ověření výsledku antigenního testu pomocí PCR testu na oficiálních testovacích místech (mimo BOSCH DIESEL, s.r.o,). Pokud je výsledek PCR testu negativní, není třeba dodržet standardní 5.denní délku karantény a zaměstnanec se vrací zpět na pracoviště již na následující směnu, po obdržení negativního výsledku.
 
Podle mzdového předpisu by v tomto v případě zaměstnanec přišel o příspěvek do cafeterie, IND/DIR zaměstnanec také o 6% prémii za splnění fondu. Na základě rozhodnutí vedení závodu se v tomto případě (viz. popis situace v předešlém odstavci) uplatní výjimka a zaměstnanci bude příspěvek do cafeterie a prémie za splnění fondu ve mzdě kompenzována.
 
Zaměstnanec také nepřijde o jednorázovou prémii 1000Kč dle Kolektivní smlouvy a §23 „Dovolená na zotavenou a odměna za nečerpání dočasné pracovní neschopnosti“, která je vyplácena v prosincové výplatě.


S přátelskými pozdravy / Best regards,
Denisa Bubnova

Přečtěte si naše další články

CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian