Hmotná motivace k očkování

autor: | Srp 11, 2021 | Aktuality

Vážení kolegové,

obdrželi jsme od jednoho z Vás zajímavý dotaz.

Cituji: „Dobrý den, mám dotaz za SKG středisko 724. Plno podniků např. Škoda, státní zaměstnanci….dostávají  za ukončené očkování bonusy….dva dny volna nebo 2-3 tisíce do benefitů. A co pracovníci Bosch diesel?“

Dovolte mi předat naše stanovisko:

  1. Motivace občanů podstoupit očkování podmínečně schválenou vakcínou by neměla být založena na finančních anebo nefinančních faktorech.
  2. Dva dny volna chce vláda schválit pouze pro zaměstnance ve státní správě. Toto volno by se nemělo týkat zaměstnanců v privátní sféře.
  3. Finanční motivace zaměstnanců, tak jako to chce udělat např. Škoda MB je dle našeho názoru diskriminační, jelikož by se finanční odměna netýkala již očkovaných osob, ale pouze nově naočkovaných.
  4. Firma Bosch vede neagresivní kampaň k očkování, ale nikoho nebude hmotně motivovat. Firma Bosch ponechává rozhodnutí o očkování plně v kompetenci a zodpovědnosti všech zaměstnanců.

Tyto a další důvody nás vedou k tomu, že nechceme a nebudeme podporovat motivování naších zaměstnanců k očkování jakýmikoliv benefity.

Rozhodnutí zda se naočkovat anebo ne musí pocházet ze svobodné vůle každého jednotlivce při jeho dostatečné informovanosti o pozitivních ale i negativních stránkách očkování vakcínou, která je jen podmínečně uvolněná ze strany EMA.

Zároveň nechceme a nebudeme podléhat mediálním a politicky motivovaným tlakům k dosažení vládních a Bruselem stanovených cílů.

Pokud by zaměstnavatel dospěl (anebo byl donucen) k rozhodnutí, že je očkování pro zaměstnance povinné, potom bychom se tématem opět zabývali a naše stanovisko znovu zvážili.

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!