I (BEZPEČNÁ) práce má svůj svátek!

autor: | Dub 20, 2023 | Aktuality

Svátek práce 1. května není jen datem, kdy si připomínáme významné historické události, je také mezinárodně uznávaným dnem, který upozorňuje na to, že za spravedlivé a důstojné pracovní podmínky zaměstnanců se vždycky vyplatilo bojovat.

V letošním roce Českomoravská konfederace odborových svazů při příležitosti Svátku práce připomene také závažný problém, který souvisí se zdravím zaměstnanců.

28. duben je Mezinárodním dnem obětí pracovních úrazů a nemocí z povolání.

pracovní úraz

V roce 2022:
• bylo evidováno přes 40 tisíc pracovních úrazů
• 83 zaměstnanců se nevrátilo z práce domů, ke svým rodinám
• k největšímu počtu pracovních úrazů zpravidla dochází během prvního pracovního dne v týdnu
• nejčastěji jsou evidovány pracovní úrazy: ve strojírenství, ve stavebnictví, v silniční nákladní dopravě, ale také v kurýrní činnosti, skladování, potravinářství, velkoobchodu a maloobchodu

Je důležité pracovním úrazům a nemocem z povolání předcházet!