Informace z 8.kola KV pro rok 2024

autor: | Pro 11, 2023 | Aktuality

Vážení kolegové, zaměstnanci.

Přinášíme Vám informaci z posledního kola kolektivního vyjednávání, ze dne 11.12.2023.

Zaměstnavatel ani v 8. kole nenabídnul zástupcům odborových organizací návrh, který by pro nás byl akceptovatelný. Dodal také, že pokud tento návrh odmítáme, tak tento svůj dosavadní návrh ruší. 

Zástupci zaměstnanců byli na jednání ekonomickým ředitelem vydíráni, že pokud návrh zaměstnavatele nepřijmou, tak se postará o to, aby JhP přišlo o nové zakázky a skončilo s konsolidací ICE výrobků. Dále dodal že zařídí, aby do JhP nepřišel už ani jediný nový stroj a začne se připravovat na to, že od 1.1.2024 nebude vázán kolektivní smlouvou.

Proti způsobu argumentace zaměstnavatele jsme se důrazně ohradili s tím, že díky vysoké flexibilitě díky velice dobré kvalitě a produktivitě, kterou zaměstnanci odvádějí je pro nás návrh zaměstnavatele naprosto nepřijatelný.

Zaměstnavatel navrhnul pokračovat v jednání ve středu 13.12. 2023 s tím, že ale nepůjde o nic převratného. Počkáme si tedy na středu.

Odbory jsou odhodlány jít se zaměstnavatelem do střetu, pokud svůj návrh výrazněji nenavýší.

Přečtěte si naše další články

Týden 24/2024

Týden 24/2024

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti Čtvrtletní setkání odborů a vedení společnosti není až takovou samozřejmostí, jak se zdá. V naprosté...

číst více
Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!