Jednání s vedením závodu o mimořádné pomoci zaměstnancům

autor: | Zář 28, 2022 | Aktuality

V úterý 27.9.2022 ve 13:00 začalo druhé jednání odborových organizací s vedením závodu. Tématem byla mimořádná pomoc zaměstnancům kvůli pádivé inflaci a nekonečnému růstu cen zejména energií. Tento termín měl zaměstnavatel představit svůj návrh odborům. Tak se skutečně stalo a pan ředitel Carle nám oznámil návrh ve výši jednorázové platby 8.000,- Kč a navýšení tarifu pro rok 2023 k již dojednané výši o +2%.

Na to odborové organizace požádaly zaměstnavatele o 30 minut přestávky, aby se mohly interně poradit.

Po interní poradě se odbory dohodly na protinávrhu 40.000,-Kč jednorázově a 4% navýšení k již dojednané valorizaci pro rok 2023.

Zaměstnavatel nám oznámil, že toto není dobrá cesta pro budoucnost závodu a zaměstnanost a že firma bude muset znovu zvážit plánované investice a přehodnotit rozhodnutí o nových projektech pro závody v Jihlavě.

O jednání nyní musí vedení závodu informovat management divize.

Další termín jednání nám zaměstnavatel oznámí.

Přečtěte si naše další články

Svařák 2022

Svařák 2022

Vážení kolegové, dovolujeme si Vás pozvat na akci Bosch Svařák. Jedná se o již tradiční benefiční akci, pořádanou naší společností Bosch. Tak jako i...

číst více
Kancelář mimo provoz

Kancelář mimo provoz

Vážení kolegové, Ve dnech 28.11. - 30.11.2022 bude kancelář Odbory Bosch uzavřena z důvodu účasti funkcionářů na školení OS KOVO. V této době...

číst více
CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian
error: Tento obsah je chráněný!