Jídelnou na hale 310 to rezonuje: „On nás snad všechny připraví o práci… Bacha Benc jde!“ „V Boši se to nedá“ zní ze sociálních sítí.

autor: | Bře 6, 2021 | Aktuality

Do jídelny vstoupí jeden z předsedů odborové organizace v Bosch Jihlava…

…v jídelně to zašumí.

Nikdo z personálu si není jist, zda dnes právě on nebude ten, kdo bude vláčen po nadřízených za nějaký prohřešek. Znechucení, rozčarovaní a v těchto případech bezbranní zaměstnanci externí firmy se však nemohou nijak bránit. Nikdo neví, zda nebude odeslán dlouhý email s jeho jménem na nadřízeného. Zda nebude další, který přijde o práci vinou papalášského chování jednoho z předsedů odborů. Zda mu nebude pokrácena mzda aj.

To, že je vždy prostor pro zlepšení jakéhokoli procesu se nedá popřít. Každý z nás dělá chyby! Zlepšování procesů nás všechny posouvá vpřed. Naopak vpřed nás neposune neustálé stěžování si až do nejvyšších pater managementu. Zlepšovat se dá třeba též osobním přístupem a diskusí přímo s dotčeným zaměstnancem, či zaměstnanci.

Osobně jsem se byl omluvit pracovnici firmy Sodexo, která je prozatím doufám poslední v řadě na pomyslném černém seznamu. Z pozice předsedy největší odborové organizace v Bosch Diesel se zároveň omlouvám za velmi neprofesionální přístup předsedy Regionální Rady ČMKOS, neboť tímto padá temný stín jak na mne, výbor, ale i na  všechny zaměstnance organizované v odborech a to nejen ve firmě Bosch. Zaměstnavatel tímto dostává přes předsedu jedné z odborových organizací další veřejný políček ohledně sociálního přístupu k zaměstnancům a externím firmám.

Žádám Vás tímto, pane předsedo, hlavně  v této nelehké době, o trošku pokory!

S úctou,

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!