Jsou elektromobily škodlivější, než dieselová auta?

autor: | Čvn 28, 2021 | Aktuality

Toyota zveřejnila průzkum s přelomovým výsledkem

elektro_vs_Diesel

V současné době jsou dieselové automobily na ústupu kvůli vysokým hodnotám emisí, a nahrazují je elektromobily, které mají naopak emise nulové.

(pozn. Odbory Bosch – toto tvrzení je s ohledem na uhlíkovou stopu lež !)

Naftové motory jsou na ústupu kvůli jejich emisím, které dosahují proti jiným možnostem budoucnosti velkých hodnot. Odborníci proto předpovídají, že budoucnost automobilového průmyslu ovládnou elektromotory s nulovými emisemi. Jeden z největších výrobců automobilů na světě, Toyota, přišla se zajímavým průzkumem, který nevylučuje, že jsou elektromobily pro planetu horší, než Diesel.

Honda rozjede elektrické automobily ve velkém stylu

Šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess je jednou z osob, které velmi agresivně reagují na jakoukoliv představu, že by měly nějaké předpisy nutit lidem vodíkový pohon v osobních automobilech. Podle jeho názoru jsou lepší variantou elektromobily poháněné bateriemi. Společnosti General Motors a japonský výrobce automobilů Honda plánují, že do roku 2040 budou mít v nabídce pouze automobily s elektrickým pohonem. Otázku elektromobility řešili i akcionáři společnosti Toyota na výročním zasedání.

diesel-vs-electric-780x405

Je dieselový motor opravdu horší než elektrický?

Víceprezident společnosti Toyota Shigeki Terashi uvedl, že je příliš brzy na to, aby se automobilka soustředila pouze na jednu možnost budoucího pohonu. Dodal, že do roku 2050 se stane většina zemí klimaticky neutrálními, a bude na výběr více možností. S největší pravděpodobností si budou konkurovat elektromobily, hybridní vozidla a automobily na vodíkové palivové články.

Některá studia navíc prokázala, že materiály potřebné k výrobě elektrických vozidel a jejich baterií vytvářejí příliš velkou uhlíkovou stopu. Ve výsledku tak mohou mít větší podíl na celkových emisích vypouštěných do ovzduší, než naftové motory.

Poptávka po elektromobilech je v současné době malá

Společnost Toyota ukazuje ještě jeden problém s elektromobily, kterým je nedostatečná poptávka. Důvodem je současná nepraktičnost. Jejich nabíjení trvá příliš dlouho, nabíječky nejsou dostupné na všech místech atd. To se však postupem času může změnit a řada lidí příjme novou technologii. Bude tak záležet pouze na zákaznících, zda si koupí elektromobil a tím jej vlastně rozšíří po celém světě.

zdroj: autozive.cz

Přečtěte si naše další články

Týden 8/2024

Týden 8/2024

Na montáži úřaduje BUBÁK V továrně se již několik let pohybuje Bubák. Bubák je vedoucí pracovník, který má potřebu získat frčky a zalíbit se...

číst více
Týden 07/2024

Týden 07/2024

HSE – management review Odbory hrají klíčovou roli v zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví zaměstnanců. Inspektor BOZP ČMKOS z odborového...

číst více
Letní dovolená 2024

Letní dovolená 2024

Vážení kolegové, přinášíme Vám informaci o určení letní dovolené pro všechny úseky závodu JhP. Jsme velice rádi, že zaměstnavatel vyslyšel naše...

číst více
CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian