Kolektivní vyjednávání na rok 2021

autor: | Říj 6, 2020 | Aktuality

6.10. bylo znovuzahájeno kolektivní vyjednávání, které bylo nařízením vlády omezeno na minimální počet zůčastněných.

Účastni: za Odbory Bosch – Melichar Ladislav (JhP/HRL-GEW), Nesměrák, KOVO II. –  Bence, Marek. Unios – Bučková +1, zaměstnavatel – Carle PC, Krsička HRL

Na tomto jednání zaměstnavatel slovy PC představil aktuální situaci v Bosch, jak ve světě, tak u nás v JhP. Pan ředitel vyjádřil své obavy o budoucnost závodu Jihlava. Vyzval nás k pochopení a upravení našich návrhů více k aktuální situaci ve společnosti a to s ohledem na to, že dobré druhé pololetí tohoto roku neutlumí celkové ztráty z 1.pololetí. Dále nám bylo oznámeno, že se musíme připravit na slabší rok 2021. Cílem pana Carleho je, aby nedošlo ke zhoršení nákladů v JhP.

S ohledem na výše uvedené nám zaměstnavatel (prostřednictvím HRL) předložil následující návrh a to s dobou trvání 2 let.

• Navýšení tarifů 2% pro všechny zaměstnance, společně s individuelním navýšením ASR (písmenka) 0,5%
  • Úprava CPrP 0,4 – 1,6 podle výsledků hospodaření Společnosti BOSCH Group
  • Navýšení dotovaného stravného v průměru o 11%
  • Zrušení náhrady mzdy se strany zaměstnavatele ve výši 33% za dobu trvání prvních tří dnů pracovní neschopnosti.

Návrh zaměstnavatele jsme si vyslechli a odmítli s tím, že je pro nás v takovéto podobě nepřijatelný.

Další jednání bude naplánováno na druhou půlku příštího týdne, kde odbory představí návrh, který podle nás reflektuje aktuální situaci na trhu práce a ve firmě.