Koncem roku 2021 šéf společnosti Bosch Volkmar Denner odstoupí ze své funkce

autor: | Čvn 22, 2021 | Aktuality

Bosch stojí před generační obměnou ve výkonném vedení. Kdo bude Dennerův nástupce je stále otevřené, ve hře je však několik jmen.

Volkmar Denner

Příští čtvrtek se bude konat  schůze dozorčí rady společnosti Bosch. V nadační společnosti jsou takové schůze výboru obzvláště tajné, zejména, když jsou na pořadu jednání dalekosáhlá personální rozhodnutí. Podle informací to bude tentokrát o budoucnosti šéfa Bosch Volkmara Dennera. 

Podle informací z průmyslových kruhů se Denner na přelomu roku vzdá pozice generálního manažera.  Prvotní informaci přinesl německý Manager-Magazin. Samotný Bosch nechce spekulace o personálních změnách komentovat.

Po dokončení doktorátu z kvantové fyziky začal Denner v roce 1986 ve společnosti Bosch jako specialista na polovodičovou technologii. Od roku 2012 vede společnost Bosch prostřednictvím digitální transformace a na cestě k elektromobilitě. Během svého působení ukončil akvizice společnosti v solární energetice a jako CEO společnosti čelil aféře Dieselgate.

Další, kdo by mohl pozici nejvyššího vedení společnosti opustit s ním, by mohl být i jeho zástupce, finanční ředitel, Stefan Asenkerschbaumer.

Nový šéf společnosti Bosch musí mít odborné znalosti v oblasti AI

Franz Fehrenbach komentoval dovednosti, které musí mít Dennerův nástupce. „Abyste mohli dnes provozovat široce založenou technologickou společnost, jako je Bosch, musíte mít hluboké znalosti o digitálních sítích, internetu věcí a umělé inteligenci.“

Samotná technologická odbornost nestačí, vysvětlil Fehrenbach: „Musíte také dávat pozor na velké otázky naší doby, jako je udržitelnost a ochrana klimatu. Jako šéf společnosti Bosch musíte být schopni rozpoznat technologické trendy a zároveň umět číst megatrendy, aby se z nich staly příležitosti pro společnost. “Nový šéf musí mít hluboké znalosti umělé inteligence.

Kdo by mohl být oním nástupcem při splnění všech požadavků je stále otevřené. Jedno z možných jmen je vedoucí divize mobility (BBM) Stefan Hartung (55). Dalšími možnými kandidáty jsou také Markus Heyn (56, bývalý technický ředitel JhP) a pan Harald Kröger (54).

Přečtěte si naše další články

Týden 24/2024

Týden 24/2024

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti Čtvrtletní setkání odborů a vedení společnosti není až takovou samozřejmostí, jak se zdá. V naprosté...

číst více
Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!