Nepřítomnost v případě očkování proti COVID-19

autor: | Kvě 13, 2021 | Aktuality

Vážení kolegové,

předáváme na Vás informaci zaměstnavatele ohledně propustek a postupu v případě, že se chcete nechat očkovat v pracovní době.

Za tuto informaci nese zodpovědnost JhP/HRL1

Dobrý den,

posíláme Vám informaci ohledně nepřítomnosti v případě očkování proti onemocnění COVID-19.

Prosím o dodržování následujícího postupu:

Pokud nebudete mít možnost na základě termínů nabízených očkovacím centrem / lékařem, absolvovat očkování mimo pracovní dobu, bude Vám poskytnuto na nezbytně nutnou dobu pracovní volno s náhradou mzdy. Očkování by mělo proběhnout v očkovacím centru / u lékaře, které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance. To bude i základem pro posouzení nezbytně nutné doby.

Nezbytně nutná doba zahrnuje cestu na očkování, provedení očkování a cestu zpět na pracoviště.

U zaměstnanců s pružnou pracovní dobou (ANG, IND / DIR s pružnou pracovní dobou) bude očkování proti onemocnění COVID-19 omluveno pouze v základní době pracovní doby, tj. 9-14hod (8-13hod u modelu se začátkem pracovní doby od 5:30hod) a to pouze v případě, že očkování nebylo možné provést mimo pracovní dobu, viz informace výše.

V příloze Vám posílám propustku na očkování. Tyto propustky budou k vyzvednutí na HRL1 nebo si je můžete vytisknout (jedná se o formát A5). V příloze naleznete i vzor, jak správně propustku vyplnit.

V případě dotazů se, prosím, obraťte na příslušnou mzdovou účetní.

Propustku na očkování si můžete stáhnout zde:

Vzor, jak vyplnit propustku:

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!