Předvolební kobliha…

autor: | Čvc 7, 2021 | Aktuality

Dvě mouchy jednou ranou – pozor VOLBY se blíží!

Musím reagovat na situaci, která se nás bezprostředně dotýká. II. ZO OS KOVO pod vedením pana Benceho bude mít letos volební konferenci. Co to znamená? To, že delegáti z členské základny (třeba jen kamarádi jako loni) budou moci na konferenci (nejvyšší orgán organizace) zvolit své nové vedení. Anebo si ponechat to stávající. O tom všem konference může rozhodnout. Nás jako ZO KOVO ODBORY BOSCH to pravděpodobně letos čeká také. V čem je zásadní rozdíl? Někdo by se na konferenci mohl zeptat, jak je to s penězi a hospodařením v každé organizaci.

U nás jsou podklady přístupné každému členovi k nahlédnutí a souhlasili jsme s provedením kontroly ze strany DaRK OS KOVO z Prahy. Nemáme se čeho bát. Jenže v II. ZO je situace taková, že ani místopředseda NESMÍ kompletní účetnictví vidět! A co na to bývalý hospodář pan Veleba? Zeptejte se ho!

Ono by se mohlo přijít na to, že je najednou v kasičce nějak víc peněz, než kterýkoli rok před tím (proč se jen domníváme).

kobliha - kampaň

A proto je nutný zásah! Zásah v podobě předvolební koblihy, aneb příspěvek 1.000,- Kč na dovolenou, kterou bude pan Bence s jeho týmem rozdávat – a nikdy před tím to nedělal. Stejně tak jako rozdal všem svým členům poukázky do Lidlu. Jednak si tak nakloní členy před volbami a v neposlední řadě se mu podaří opět snížit objem peněz, které má „JEHO“ organizace. Jelikož po vyplacení cca 500 x 1.000,-Kč sníží rezervu ZO o 500.000,- Kč, a na účtu a v pokladně tak bude peněz jako roky před tím (cca 350.000,- Kč).

Tím se ale vrátíme v čase k tomu, co napsal dnes již bývalý (rozuměj Bencem vyloučený) kolega Nesměrák – jelikož na problémy s hospodařením s penězi členů panem předsedou poukázal. Cituji: „Pravda se mnohdy neprojeví hned. Dejme čas novému systému, který bude v doufejme v II. ZO OS KOVO zaveden. Potom bude zajímavé se např. po třech letech podívat, o kolik se při nezměněném počtu vyplácených benefitů naroste stav pokladny a účtu této organizace!“ Konec citace.

To, že tento předseda manipuloval s účetnictvím, aby „něco“ zakryl je dnes již potvrzené minimálně ze strany DaRK OS KOVO Praha.

Proto Vás, naše kolegy odboráře, členy II. ZO OS KOVO pod vedením Benceho vyzýváme, nenechte se ukolébat anebo zastrašit – jako loni! Rozhodněte se přesně podle svého – ať už je vaše volba jakákoliv a pečlivě si vyberte kolegu, který Vás bude na konferenci zastupovat a koho bude volit! Je to na Vás kolegové! Jedná se přece o peníze Vás všech – dělníků, našich kolegů!!

Pravda vítězí

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!