Protikoronavirová opatření v JhP – změny od 11.6.2021

autor: | Čvn 11, 2021 | Aktuality

Vážení kolegové,

předáváme na Vás informaci zaměstnavatele.

Vážení zaměstnanci,

chtěli bychom vás informovat o aktuálním nastavení vybraných protikoronavirových opatření v našem závodě.

Ochrana nosu a úst:

Při zohlednění aktuálních vládních nařízení a zároveň respektování korporátních protiepidemických nařízení Bosch se nošení ochrany nosu a úst v závodě JhP upravuje následovně:

– zaměstnanci nově NEMUSÍ nosit ochranu nosu a úst ve vnitřních prostorách společnosti BOSCH DIESEL s.r.o., pokud se nachází na svém pracovním místě a je přitom dodržen minimální odstup 1,5 m od ostatních osob.

– zaměstnanci si MUSÍ nasadit ochranu nosu a úst splňující technické podmínky dle normy ČSN EN 14683+AC (BOSCH-roušku) nebo respirátor s filtrační účinností minimálně 94% (např. FFP2, KN959 bez výdechového ventilu), pokud své pracovní místo z jakéhokoliv důvodu opustí (např. návštěva toalety, kantýny, apod.) nebo není dodržen bezpečný odstup 1,5m od ostatních osob.

– povinnost nosit ochranu nosu a úst splňující výše uvedené podmínky stále platí ve venkovních prostorách, pokud není dodržen odstup 2 m od ostatních osob, a v prostorách vrátnic bez ohledu na rozestupy.

Toto nastavení je v souladu s korporátními pravidly firmy BOSCH týkající se používání ochrany nosu a úst. Pravidla vycházejí z celosvětových zkušeností naší firmy s pandemií a jejím potlačováním.

Účelem tohoto standardu je minimalizovat riziko zhoršení situace a v maximální míře chránit zdraví zaměstnanců, zejména ohrožených skupin, které ještě nemají zcela uzavřený proces očkování.

Antigenní testování:

Podle vládního nařízení stále platí již zavedené povinné antigenní testování zaměstnanců 1x týdně. To by mělo podle aktuálních informací probíhat do 30.06.2021.

Antigenní testování NEMUSÍ podstupovat osoby, které doloží, že:

– prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19, a to po dobu 180 dnů od prvního pozitivního PCR nebo antigenního testu

– již absolvovaly očkování proti onemocnění Covid-19 první dávkou očkovací látky v případě „dvoudávkového“ očkovacího schématu a od tohoto očkování uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka. Zároveň neuplynulo více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

– již absolvovaly očkování proti onemocnění Covid-19 jedinou dávkou očkovací látky v případě „jednodávkového“ očkovacího schématu a od tohoto očkování uplynulo nejméně 14 dní, ale zároveň ne více než 9 měsíců a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Nadále budeme pokračovat s poskytováním sad antigenních testů pro domácí testování zdarma pro naše zaměstnance. Každý, kdo má o testy zájem, si je může vyzvednout u koordinátora antigenního testování na svém oddělení.

Kantýny JhP:

Kantýny nadále fungují v částečně omezeném režimu. Z nabídky jsou vyloučeny dezerty, k dispozici jsou pouze balené příbory, na stolech nejsou dostupné slánky a pepřenky, zůstávají nainstalovány dechové clony, apod.

I přes zlepšující se situaci v ČR i v našem závodě musíme být všichni nadále obezřetní a riziko Covidu-19 nepodceňovat. Děkujeme vám za dodržování výše uvedených i všech dalších preventivních opatření v naší firmě a jejich respektování!

Zde zveřejněná informace zaměstnavatele nepodléhá naší korektuře.

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!