Týden 05/2024

autor: | Úno 5, 2024 | Aktuality

CP3/EM – První setkání v roce 2024: Pohled do budoucnosti a novinky v automobilovém průmyslu

První letošní jednání vedení firmy v jihlavském závodě přineslo vzrušující pohled na aktuální situaci v oblasti výroby. CP3, dlouholetý klenot závodu, zůstává nosným produktem, avšak s předpokládanými výzvami v nadcházejících letech. Naopak, divize EM (Elektromobilita) nabírá na síle, s novými stroji a linkami v přípravě, které by mohly znamenat průlomový moment pro firmu.

Rok 2024 slibuje nové výzvy, ale přináší i naději na inovace a růst. S očekávaným útlumem CP3 se zaměřením na modernější produkty z portfolia společnosti je třeba se připravit na dynamické změny v průmyslu.

Automobil na trvalé užívání? Ano, je to možné!

V neotřelém kroku podpoření inovací a zlepšení pracovního prostředí si zaměstnanci firmy Bosch mohli vybojovat mnoho výhod v rámci projektu IdeaM. Od tankovacích karet CCS po parkovací místa v továrně až po elektrokola – několik šťastlivců si odnáší atraktivní odměny. Vrcholem bylo losování automobilu Škoda Octavia s dieselovým agregátem. Mrzí nás však, že my, kteří jsme stáli u zrodu tohoto projektu jsme zaměstnavateli dobří k losování a také si nás rád vyfotografuje. Ale předání ceny výherci již jde mimo nás – asi aby nás nikdo neviděl. To by se ve Škoda auto nestalo! Asi aby to bylo právně správně a aby si někdo třeba náhodou nevzpomněl a zase si nestěžoval.

IdM 2024 Auto

Odbory nejsou jen pro někoho – jsou pro nás všechny!

Výplaty za leden přinesly nejen plošné zvýšení tarifů dle kolektivního vyjednávání, ale i radost pro více než 1400 zaměstnanců, kteří se dočkali individuálního zvýšení mzdy nebo nadtarifu. Tato podpora zaměstnanců bude pokračovat i v nadcházejícím roce, kdy zaměstnavatel plánuje podobný balík peněz, distribuovaný podle stávajících pravidel.

S dynamikou vývoje a inovací v oblasti elektromobility, individuálních odměn a vyhlídek na rok 2024 nabízí firma Bosch svým zaměstnancům nejen pracovní prostředí, ale i perspektivy, které jdou ruku v ruce s moderními trendy v automobilovém průmyslu.

Odbory – Hlas pro každého zaměstnance!

Zaměstnanci jsou srdcem každé firmy, a proto je důležité mít silný hlas při rozhodování. Odbory jsou tu nejen pro jednotlivce, ale pro nás všechny!

Věnujte chvíli přemýšlení o tom, jak by se vaše pracovní životy mohly zlepšit s odbory na vaší straně. Odbory bojují za férové mzdy, bezpečné pracovní podmínky a mnoho dalšího. Společně můžeme dosáhnout více!

Přidejte se k nám a staňte se členy největší odborové organizace ZO OS KOVO Odbory Bosch!

Důležité oznámení pro fanoušky Xiaomi v Jihlavě!

S lítostí sdělujeme, že od 1. února 2024 se naše oblíbená prodejna Xiaomi v CityParku v Jihlavě zavřela. Ukončení provozovny je důsledkem vysokého nájmu, který se stal pro provozovatele neudržitelným. S tím skončila i naše možnost zakoupit si zboží Xiaomi s 10% slevou.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!