Týden 2/2021

autor: | Led 15, 2021 | Aktuality

Benefity pro rok 2021

Proplácení benefitů našim členům zůstává stejné jako v roce minulém. Jelikož loni nebylo možné konferencí schválit rozpočet na rok 2021, rozhodnutím VZO kopírujeme rozpočet z roku předešlého. Kompletní seznam benefitů zveřejníme cca za týden.

Volba člena VZO (kooptace)

Na pravidelném jednáni VZO dne 6. 1. 2021 byl dle volebního řádu kooptován do VZO kol. Petr Nesměrák. Na příští konferenci proběhnou řádné volby. Poté co byl počátkem roku 2020 za nejasných okolností opakovaně vyloučen  předsedou II. ZO z Odborového svazu KOVO, byl následně po projednání našim VZO (dle Stanov OS KOVO) přijat zpět a stal se tak členem naší organizace. Pokračuje v práci pro Evropskou podnikovou radu BOSCH a nově i jako člen VZO našich odborů. Petr je pro svoji práci plně uvolněn a sdílí kancelář s předsedou Melicharem.

Převod členů z KOVO II. k nám

Část členů registrovaných u KOVO II. projevuje zájem přejít do naší organizace. Od léta je nastaven mechanizmus, který to umožnuje. Nicméně počátkem roku 2020 si konkurenční organizace (KOVO II.) v rozporu se Stanovami OS KOVO rozhodla, že odhlášky nebude akceptovat. Již doručené odhlášky byly rozhodnutím výboru KOVO II skartovány. Několik desítek členů, kteří se rozhodli přejít do naší organizace tedy nadále proti své svobodné vůli zůstává registrováno jako členové KOVO II.

Znovu upozorňujeme, že všem těmto zaměstnancům organizace KOVO II neoprávněně nechává provádět srážku ze mzdy a to ve svůj prospěch!

Prosíme tedy, abyste kontaktovali předsedu p. Melichara, třeba pouze SMS na 730 846 603 aby mohl být proces přestupu dokončen.

Na výplatní pásce poznáte, ve které jste organizaci – nesmí tam být „II.“

Dezinfekce na ruce

Od jara 2020 Odbory BOSCH rozdávají svým členům dezinfekci na ruce. Máme k dispozici ještě několik desítek kusů. Pokud budete mít zájem, oslovte kteréhokoli člena výboru, předsedu, nebo se zastavte přímo do kanceláře.

Poukázka do Kauflandu

Na přelomu roku jsme začali vydávat všem našim členům poukázku do Kauflandu v hodnotě 500Kč (náhrada za lékárnu Dr.Max). Z důvodu Covid toto neorganizujeme na jídelnách, ale je nutné si ji vyzvednout v kanceláři na Pávově, popřípadě, jak jste zvyklí u kteréhokoli člena výboru nejblíže vašemu pracovišti.

Covidné

Výbor ZO rozhodl o mimořádné jednorázové náhradě pro členy, kteří v důsledku pandemie přišli o část mzdy.

Pokud jste byli v karanténě, nebo jste nemocí skutečně prošli, oslovte předsedu k dořešení formalit. Po prokázání ztráty na výdělku odborová organizace převede na váš účet 1 500Kč. Člen si může požádat pouze jedenkrát. Od spuštění tohoto benefitu byly obslouženy již desítky našich členů.

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!