Týden 2/2024

autor: | Led 10, 2024 | Aktuality

Jednání s vedením závodu Humpolecká

Na prvním letošním termínu odborů Bosch a KOVO 2 s p. Vlčkem jsme diskutovali mnoho témat. Např. čerstvě uzavřené kolektivní vyjednávání a nová témata odborů, která je v brzké době třeba řešit. K jednotlivým výrobám na závodě I. jsme obdrželi celkem pozitivní informace. Přes avizované dílčí výpadky na FRL se prozatím letošní naplánování jeví jako celkem stabilní. Informace o nových projektech i ve výběhových výrobách nás naplňují optimismem. Závod 1. aktuálně poptává i nové zaměstnance.

Stravování

Odbory Bosch obdržely v posledních dnech celou řadu stížností a podnětů na stravování na závodě II. Situaci jsme projednali nejen s oddělením naší firmy, která zaštituje stravování, ale i s vedením pražské centrály Aramark. To, zda se daří nedostatky napravovat můžou a zajisté posoudí strávníci na dotčeném závodě.  Nicméně od 1.3. nabude platnosti nová smlouva se staronovým poskytovatelem a zde již na nějaké kličky, vytáčky a nesrovnalosti nebude místo. Ohlídáme si to.

Vánoční balíčky od Odbory Bosch

Několik desítek našich členů si prozatím nevyzvedlo vánoční balíčky od Odbory Bosch. Čekají na vás u nás v kanceláři. Popřípadě se nám prosím ozvěte a my vám je po dohodě doručíme tam, kam budete potřebovat.

Nástěnka na Humpolecké

Nástěnku Odbory Bosch jsme nechali přemístit z vestibulu u jídelny nahoru na halu do prostoru vedle nástěnek ostatních odborových organizací. Uvolněný prostor u jídelny nabízíme ke zkvalitnění stravovacích služeb. Plánují se zde umístit technologie k výdeji chlazenek a baget (nová smlouva s poskytovatelem stravování).

KPD

Obdrželi jsme několik dotazů na možnost nařízení sobotní odpolední směny v KPD. Naše odpověď – nařízení sobotní odpolední směny je pro odbory KOVO nepřípustné. Takto zní i dohoda se zaměstnavatelem. Samozřejmě dobrovolná směna touto dohodou pokryta není a odbory ji v žádném případě bránit nebudou. V těchto případech si, ale „dobrovolnost“ ohlídáme.

Z podnětu členů Odbory Bosch vydalo FCM tuto informaci

Vážené kolegyně a kolegové, dovolte, abychom Vás informovali, že na základě dohody mezi FCM-Jh a JhP/HSE, došlo k dočasnému uzavření parku v závodě Jh3. V zimním období není možné zaručit bezpečný pohyb osob v parku: nelze provádět zimní údržbu stejně jako na ostatních komunikacích v JhP; existuje riziko pádu větví pod náporem sněhu a námrazy.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu parku, jakmile to počasí znovu umožní.

Děkujeme za pochopení. FCM1-Jh Radim Pešl +420(56)758-2740

Přečtěte si naše další články

Týden 8/2024

Týden 8/2024

Na montáži úřaduje BUBÁK V továrně se již několik let pohybuje Bubák. Bubák je vedoucí pracovník, který má potřebu získat frčky a zalíbit se...

číst více
Týden 07/2024

Týden 07/2024

HSE – management review Odbory hrají klíčovou roli v zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví zaměstnanců. Inspektor BOZP ČMKOS z odborového...

číst více
Letní dovolená 2024

Letní dovolená 2024

Vážení kolegové, přinášíme Vám informaci o určení letní dovolené pro všechny úseky závodu JhP. Jsme velice rádi, že zaměstnavatel vyslyšel naše...

číst více
CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian