Týden 2/2024

autor: | Led 10, 2024 | Aktuality

Jednání s vedením závodu Humpolecká

Na prvním letošním termínu odborů Bosch a KOVO 2 s p. Vlčkem jsme diskutovali mnoho témat. Např. čerstvě uzavřené kolektivní vyjednávání a nová témata odborů, která je v brzké době třeba řešit. K jednotlivým výrobám na závodě I. jsme obdrželi celkem pozitivní informace. Přes avizované dílčí výpadky na FRL se prozatím letošní naplánování jeví jako celkem stabilní. Informace o nových projektech i ve výběhových výrobách nás naplňují optimismem. Závod 1. aktuálně poptává i nové zaměstnance.

Stravování

Odbory Bosch obdržely v posledních dnech celou řadu stížností a podnětů na stravování na závodě II. Situaci jsme projednali nejen s oddělením naší firmy, která zaštituje stravování, ale i s vedením pražské centrály Aramark. To, zda se daří nedostatky napravovat můžou a zajisté posoudí strávníci na dotčeném závodě.  Nicméně od 1.3. nabude platnosti nová smlouva se staronovým poskytovatelem a zde již na nějaké kličky, vytáčky a nesrovnalosti nebude místo. Ohlídáme si to.

Vánoční balíčky od Odbory Bosch

Několik desítek našich členů si prozatím nevyzvedlo vánoční balíčky od Odbory Bosch. Čekají na vás u nás v kanceláři. Popřípadě se nám prosím ozvěte a my vám je po dohodě doručíme tam, kam budete potřebovat.

Nástěnka na Humpolecké

Nástěnku Odbory Bosch jsme nechali přemístit z vestibulu u jídelny nahoru na halu do prostoru vedle nástěnek ostatních odborových organizací. Uvolněný prostor u jídelny nabízíme ke zkvalitnění stravovacích služeb. Plánují se zde umístit technologie k výdeji chlazenek a baget (nová smlouva s poskytovatelem stravování).

KPD

Obdrželi jsme několik dotazů na možnost nařízení sobotní odpolední směny v KPD. Naše odpověď – nařízení sobotní odpolední směny je pro odbory KOVO nepřípustné. Takto zní i dohoda se zaměstnavatelem. Samozřejmě dobrovolná směna touto dohodou pokryta není a odbory ji v žádném případě bránit nebudou. V těchto případech si, ale „dobrovolnost“ ohlídáme.

Z podnětu členů Odbory Bosch vydalo FCM tuto informaci

Vážené kolegyně a kolegové, dovolte, abychom Vás informovali, že na základě dohody mezi FCM-Jh a JhP/HSE, došlo k dočasnému uzavření parku v závodě Jh3. V zimním období není možné zaručit bezpečný pohyb osob v parku: nelze provádět zimní údržbu stejně jako na ostatních komunikacích v JhP; existuje riziko pádu větví pod náporem sněhu a námrazy.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu parku, jakmile to počasí znovu umožní.

Děkujeme za pochopení. FCM1-Jh Radim Pešl +420(56)758-2740

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!