Týden 21/2021

autor: | Kvě 28, 2021 | Aktuality

Nábor zaměstnanců pomocí virgule

Minulý týden jsme Vás informovali, že personální oddělení provede nábor kvalifikovaných zaměstnanců z Filipín, kteří již pracovali ve strojírenství v ČR. A tudíž by našim unaveným zaměstnancům ubyla alespoň práce se zaučováním technicky nepolíbených posil. Bohužel zatím nevíme, zda personální oddělení nemá představu o tom, kdo se do firmy hlásí, anebo dostáváme cíleně zavádějící informace. Podle informací z důvěryhodných zdrojů (nemůžeme jmenovat) nábor nedopadl podle očekávání. Z několika desítek lidí, kteří se vším komfortem byli do firmy dopraveni, někteří z nich neuměli vzít do ruky ani mikrometr. Domněnky, co asi takový pracovník mohl dělat v oné strojírenské firmě kde údajně podle našeho HRL pracoval si tak raději necháme pro sebe. Prověříme, zda nám takovéto zaměstnance neposílá konkurence, aby nás a naše zaměstnance psychicky zničila! I vzhledem k tomu, že již v minulosti bylo možné navštěvovat kurz astrologie v rámci volnočasových aktivit, doporučíme tuto fundovanou metodu i našemu oddělení lidských zdrojů. Možná potom nábor dopadne lépe!

Pravidelný termín s panem Svoradou (TEF)

Témata schůzky byla různorodá. Odbory Bosch byly opět jediní, kdo se na jednání dostavil. Z kraje termínu jsme se dotkli budoucnosti naší továrny, zejména na oddělení TEF. Hovořili jsme o personálních potřebách nejen pro toto oddělení pro pokrytí všech stěžejních úkolů, které nás čekají. Pan Svorada se také všeobecně zajímal o práci odborů. Dotkli jsme se i kolektivního vyjednávání pro další období. Toto setkání proběhlo velice klidně a v přátelském duchu, jelikož jsme aktuálně neměli žádné konfliktní téma.

Škodní událost

Tento týden jsme byli přizváni na schůzku ohledně škodní události ve skladu, kdy zaměstnanec nedopatřením vysypal zboží. To se může stát. Bohužel zaměstnanec toto (snad ze strachu) nenahlásil a materiál narovnal zpět jako-by se nic nestalo. Tímto jednáním však vznikla škoda mnohonásobně vyšší. Zaměstnavatel po zaměstnanci uplatnil svůj zákonný nárok na náhradu škody. Vzhledem k tomu, že zaměstnanec jinak odvádí dobrou práci, zaškoluje nové kolegy a jde nyní ostatním příkladem, odbory se spolu se zaměstnavatelem dohodli na odpuštění zbytku tohoto finančního nároku.

Podíl na zisku (CPrP)

Jelikož jsme zaznamenali hanlivé a nepravdivé informace z některých informačních kanálů, připomeňme si, jak to bude s prémií za hospodářské výsledky letos. Na základě bilaterální dohody bude ve výplatě za měsíc květen (tj. ve výplatním termínu 10. června vyplacena první (zálohová) část ve výši 40%. Tatáž výše prémie (40%) potom bude vyplacena i ve výplatě za měsíc listopad, tedy ve výplatním termínu 10. 12. 2021. Vzhledem k tomu, jaká je situace v RB a zejména v naší divizi PS je velký předpoklad, že hospodářské výsledky dopadnou velice dobře a tudíž bychom měli nárok i na doplatek (podle skutečných hodnot zisku společnosti) v dubnu příštího roku.

CP4 – dovolená z provozních důvodů

Zaměstnavatel požádal odbory o možnost nařízení dovolené z provozních důvodů na úseku CP4. Vzhledem k oprávněnosti požadavku, odbory s tímto souhlasily za námi stanovených podmínek. Bude se jednat pouze o dva dny v návaznosti na volno zaměstnance a tyto dva dny budou čerpat všichni rovnoměrně. Nutno podotknout, že se převážně jedná o loňskou dovolenou.

Anketa – jak jste hlasovali

Dnes (28. 5. 2021) jsme uzavřeli anketu na téma informovanosti a dostupnosti Odborů Bosch na pracovištích. Děkujeme všem, kdo se ankety zúčastnil a poskytl nám tak důležitou zpětnou vazbu. Chceme Vám být blíž a všechno co děláme, děláme pro Vás!

Výsledek ankety

Přečtěte si naše další články

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!