Týden 26/2023

autor: | Čvn 28, 2023 | Aktuality

Demonstrace v Ostravě

Odbory Bosch podpořily demonstraci pořádanou proti vládnímu balíčku. Demonstrace proběhla v rámci týdne protestů. Za Jihlavu jsme jako KOVO vyslali celkem šest aut. Po příchodu na náměstí Jiřího z Poděbrad jsme již vybaveni vlajkami dostali ještě tematická trička, odznaky a jiné předměty na podporu požadavků OS KOVO. Akce byla úspěšná. Jen ještě teď neslyším. Dokazuje to i SMS od předsedy OS KOVO Romana Ďurča: „Díky za podporu. Dnes to bylo parádní!“.Toto poděkování je určeno Vám, kteří jste jeli do Ostravy s námi! Díky moc!

Vy ostatní si můžete postěžovat u piva…

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/demonstrace-odboru-proti-vlade-ostrava-zlin.html

Zavřené světlíky a vedro na hale

Od zaměstnanců na hale 310 jsme obdrželi informaci, že při tropických teplotách v noci nebyly otevřeny tzv. světlíky (správně RWA klapky). Vysvětlení důvodu a odstranění příčiny jsme požadovali po oddělení FCM. Podle informací odpovědného pracovníka FMC je technický problém na pístech, které otvírají okna RWA klapek. V případě signálu k automatickému otevření se tak někdy stalo, že se okna neotevřela. V tom případě musí pověřený pracovník tyto klapky otevřít pomocí manuálním režimu. Proto je potřeba, když je na hale vysoká teplota a RWA klapky se neotevřou, informovat svého směnového mistra. Ten pak musí zavolat na službu konajícího zaměstnance, který klapky manuálně otevře. Takže, pamatovat si: nejdou světlíky, řeknu to mistrovi!

Kdo nám zatopil? Známe viníka!

Jsme rádi a děkujeme všem, kteří se na nás obrátí s připomínkou anebo podnětem. Minulý týden se na nás obrátil jeden z pracovníků, který má šatnu na hale 301 (vchod 7). Poukázal na to, že když večer přijde do šatny, nejen že je tam horko ještě od odpoledne, ale dokonce se topí! Tuto informaci jsme předali na prověření na správu budov. Po následném doptání se, o co se jednalo a zda to byla pravda, jsme našli viníka. Byl jím třícestný ventil, který propouštěl teplou vodu do otopného systému. Pracovníci oddělení FCM poděkovali za všímavost a upozornění od našich zaměstnanců. Bez jejich informace by se o tom na šatně jen „brblalo“ a topilo by se dál. Děkujeme za vaši všímavost a upozornění. Jsme tu pro vás… Vaše Odbory Bosch!

Přechod? Bude!

Je to už několik nedělí, co se na nás obrátili zaměstnanci z LogPoint (W4), že se bojí o svůj život. A to oprávněně! K tomuto tématu jsme také uveřejnili článek 10.května pod názvem „Do práce? Boj o život!“. Díky vašemu podnětu a našim dobrým kontaktům na ŘDS a odboru dopravy města Jihlavy se nám podařilo uskutečnit záměr vybudovat nový přechod pro chodce na ulici Pávovská. Navzdory překážkám, které někteří zpočátku „uměle budovali“ se nám společně podařilo, že přechod má již své obrysy. Do budoucna přibude nová zastávka ve směru Bosch Powertrain a osvětlení přechodu pro chodce. Za vybudování a spolupráci děkujeme městu Jihlava.

Začněte prázdniny s námi. Pojeďte s námi na výlet!

Více informaci na našich stránkách a nástěnkách.

Přečtěte si naše další články

Týden 24/2024

Týden 24/2024

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti Čtvrtletní setkání odborů a vedení společnosti není až takovou samozřejmostí, jak se zdá. V naprosté...

číst více
Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!