Týden 34/2021

autor: | Srp 31, 2021 | Aktuality

Jsme zpět v plné síle

Po pro nás dlouhé odmlce z důvodu dovolených se Vám opět hlásíme s našimi aktualitami z dění v továrně. Pevně věříme, že jste dovolenou strávili podle vašich představ a alespoň trošku zapomněli na každodenní shon a vyčerpávající práci. A teď již hurá do toho…

Zápach na hale 310 + zápach z pračky na ML1

Dlouhou dobu se potýkáme s tím, že je v určitých oblastech haly 310 cítit zápach, připomínající spalování leteckého benzínu. Toto téma bylo otevřeno na jednání s vedením a pod vedením oddělení FCM byl spuštěn projekt na toto téma. V rámci analýzy jsme museli vyšplhat na střechu abychom se seznámili s funkcí vzduchotechniky, kterou se zápach šíří. Jako první technické opatření byla výměna ventilátoru vzduchotechniky, který již vykazoval známky opotřebení. Aktuálně probíhá sběr dat (kanceláře TEF2, FCM, odborů a v prostorách ML1), abychom porozuměli tomu, kdy se zápach vyskytuje. Dále bude zapotřebí k těmto výskytům přiřadit události ve výrobách a následně přijdou nápravná opatření k eliminaci zápachu.

V rámci tohoto projektu byli zástupci Odborů Bosch přizváni k pračce pro praní dílců před lakováním na ML1, kde se 18. 8. objevil velmi nepříjemný, práci ztěžující zápach. Tento zápach však měl jinou příčinu, která se vyskytla po údržbě pračky. Téma proto je řešeno separátně. Domluvili jsme spolu s HSE zvýšení výkonu vzduchotechniky, otevření oken a zavedení mimořádných přestávek pro pracovníky, kteří by potřebovali „jít na vzduch“ po dobu, než bude zápach eliminován.

Informace z úseku MFH

Na pravidelném termínu jsme hovořili se zástupci MFH o tématech, na která Odbory Bosch poukazují již dlouhou dobu. Jedná se o např.: extrémní zatížení pracovníků, kteří neustále musí zaučovat nové lidi, problematičnost modelu 20S pro osobní život, technické ztráty z důvodu zaučování nových pracovníků a mnoho dalších. Bylo by potřeba, aby tato témata, která zaměstnavateli předkládáme již několik let, byla konečně zpracována a začalo se na firemní úrovni konečně řešit to, co naše zaměstnance trápí!

Informace z úseku MFR

Vedení MRF nám oznámilo plánovanou odstávku na 27. 9. 2021 z důvodů nutných oprav např. na chladící vodě a dalších zařízeních. Některá zařízení totiž potřebují bezodkladnou údržbu. Zaměstnavatel přišel s tím, že na tento den by chtěl schválit dovolenou z provozních důvodů. Nicméně, než nás stačil oslovit, dovolenou začal nařizovat. Během diskuse s panem Kulzerem jsme si vyjasnili své postoje a upozornili jsme zaměstnavatele, že je třeba dodržovat nastavená pravidla a jimi se řídit. Z toho to důvodu jsme nařízení dovolené NESCHVÁLILI. Zaměstnavateli nezbývá než se s každým domluvit individuálně. Například na KPD.

Informace z úseku MFB

Pan Bittencourt nás informoval o situaci v zakázkách a personálních kapacitách. Přípravné práce pro produkt GI RAIL jsou v plném proudu a očekáváme uvolnění sériové výroby začátkem roku 2022. Na FRL s výhledem do druhého poletí je prozatím situace stabilní. Výroba kopíruje situaci na trhu, jelikož tento produkt je určen zejména pro osobní vozidla pro evropský trh a Čínu.

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti

Vzhledem k tomu, že výbor II. ZO OS KOVO v čele se všemi místopředsedy vyslovil předsedovi Bencemu na jednání VZO nedůvěru a ten na základě toho oznámil, že nebude kandidovat na pozici předsedy této organizace, ale své rozhodnutí během několika dní změnil, přestože jemu daná nedůvěra stále platí, není jasné, kdo z II. ZO KOVO má mandát pro jednání s vedením společnosti. Na základě toho jsme požádali o přeložení čtvrtletní schůzky až po konferencích obou kováckých organizací, kdy bude jasné, kdo má mandát jednat za zaměstnance společnosti. Zaměstnavatel žádosti vyhověl a schůzka bude přeplánována. Pan Bence, již tradičně, překrucuje fakta a informuje zaměstnance dle své libosti. Nepopíráme však, že s technickým ředitelem diskutoval o tak důležitých tématech jako jsou například mikiny pro balící dílnu na závodě I. a motivace zaměstnanců k očkování. Pokud se jedná o naše členy, ti mohou u nás kdykoliv zdarma o slušivou mikinu požádat. O motivaci k očkování a našemu postoji, k tomuto tématu jsme se již vyjádřili.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!