Týden 4/2024

autor: | Led 26, 2024 | Aktuality

CineStar

I v letošním roce máte možnost využití dotovaných vstupenek do multikina CineStar Jihlava. Vstupenku (poukázku) v hodnotě 150 Kč je možné zakoupit přímo v kanceláří Odbory Bosch na Pávově, popřípadě u členů výboru Odbory Bosch. Závod I. obsluhuje převážně Martin Řezníček, Závod II. výhradně Marta Diviaková. LogPoint je v dikci Petra Bednáře. Poukázka má platnost až jeden rok a lze ji použít jak na 2D, tak na 3D produkce. Datum platnosti je vyznačen na zadní straně každé poukázky. Propadlé poukázky nevyměňujeme!

Letní dovolená

Rok se s rokem sešel a cobydup opět budeme plánovat letní dovolenou. Odbory Bosch oslovily zaměstnavatele k neopomenutí plnění Kolektivní smlouvy ohledně blížícího se termínu informování všech zaměstnanců. Na základě dohody oddělení HRL osloví oddělení logistiky s tím, aby vše proběhlo dle našich představ. Pro připomenutí: do konce února musí všichni zaměstnanci znát naplánování jednotlivých výrob tak, aby bylo zcela jasné kdy si budou letní dovolenou čerpat. Doufáme, že letos se vyhneme problémům, které každoročně vyvstávají na oddělení JhP/MOE-R1 na závodě Alfatex.

Gran Moravia – automat na sýry

V první polovině roku 2023 na žádost Odborů Bosch a za podpory firmy Bosch instalovala společnost Grand Moravia první zkušební prodejní automat na své produkty v prostorách firmy. Automat byl umístěn na naši největší hale, v jídelně haly 350. Více než po půl roce zkušebního provozu jsme se rozhodli k vyhodnocení této nové služby zaměstnancům. Do konce března 2024 posoudíme, zda automat ponecháme, odstraníme, nebo budeme usilovat o rozšíření na další závody. Prozatím věříme v rozšíření na další závody.

TEF

Pravidelný termín odborů KOVO s vedoucím oddělení TEF začíná vždy našimi dotazy o nových strojích a zařízeních, o nových technologiích, postupující digitalizaci a plánovaných investicích a dalších úkolech v jeho kompetenci. Aktuální velké téma je výroba EM a nekončící výzvy napříč tímto novým produktem. TEF nejsou jen ti „zelení“, které vidíme ve dne v noci rojit se kolem barevně poblikávajících strojů. TEF jsou i výdejny nářadí, ostřírna, nástrojárna, konstruktéři, specialisté na analýzu dat a mnoho dalších profesí po celém závodě. TEF, byť se to nezdá, je oddělení, které čítá stovky zaměstnanců skrz na skrz všemi JhP závody. Se vzrůstajícím zájmem „TEFáků“ o naše Odbory Bosch vzrůstá i náš zájem o toto oddělení a dění na něm. Bílým místem však zůstávají zejména bílé límečky, od kterých díky jejich slabému zájmu o spolupráci s námi máme nepříliš podnětů. Rádi bychom proto dodali odvahu těm, kterým jejich třetina života strávená ve firmě není lhostejná a chtějí ji aktivně měnit k lepšímu stejně jako jejich soukromé životy.

Lži a lži! Aneb práce o sobotách

mimi_sef
JhP/MFW-B22-W

Dostávají se k nám informace pracovníků z výrob a dotazy našich členů, že odbory KOVO zakázaly nařizování sobotní odpolední směny, a to bez rozdílu, zda je to první, druhá, či desátá. Pokud se jedná o dobrovolnou směnu nikomu nebráníme a bránit nebudeme! Je to svobodné rozhodnutí každého z nás, kde chce trávit víkend. Zde se to řídí regulí zaměstnavatele. Je tedy pro nás zarážející, že jsme konfrontováni s tím, že jsme někomu sáhli na peníze. Odkud to pramení? Nadřízení s personální pravomocí dostali jasné pokyny a komunikovali je na své podřízené. V naprosté většině srozumitelně a pochopitelně. Bohužel i mezi nimi se našel jednotlivec, který zřejmě nerozumí psanému textu a věc si interpretuje po svém. Tento asociální deviant vráží klín nejen mezi své podřízené na různých úrovních, ale opakovaně poškozuje zástupce zaměstnanců i svého zaměstnavatele. Zaměstnavatel se tváří, že mu to nevadí. Ale nám ano! Zaměstnavatel je povinen (tzn. i vedoucí pracovníci) udržovat sociální smír. Že „mu“ to nic neříká? Tak na své pozici nemá co dělat! Kdo to je? No přece ten, kdo se takto chová již dvacet let.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!