Týden 41/2022

autor: | Říj 14, 2022 | Aktuality

Peníze proti chudobě zaměstnanců – jednání se zaměstnavatelem III.

Dnes, v pátek 14.10.2022 proběhlo III. kolo jednání zástupců zaměstnanců všech u zaměstnavatele působících ZO se zaměstnavatelem na téma kompenzace inflace.

Na začátku jednání nám pan ředitel Carle přiblížil aktuální situaci ve výrobě a odvolávkách našich zákazníků. Zároveň nám sdělil informace o aktuálních výdajích firmy na energie, které stejně jako nás všechny postihly i všechny komerční subjekty. Dále byl odborům nastíněn projekt a fáze elektromobility v Jihlavě. Aktuálně se nacházíme v I. fázi, která však není schopná zajistit a udržet aktuální zaměstnanost v závodech JhP. Dále nás pan ředitel vyzval k rozvážnosti a opatrnosti při těchto jednáních s ohledem na to, že zaměstnavatel uznal, že nabídka zaměstnavatele stejně jako požadavky zástupců zaměstnanců byly neuvážené.

V průběhu jednání nám byl vedením společnosti opět vysvětlen rozdíl mezi hospodářským výsledkem JhP a EBITem z výroční zprávy Bosch Diesel s.r.o. a konsolidovaným výsledkem v rámci skupiny Bosch vzhledem k „transferovým cenám“ v rámci EU (prodej matce) a financováním nových projektů a nákladům na transformaci v rámci celé skupiny Robert Bosch. Stejně tak byla vysvětlena problematika neustálého tlaku zákazníků na pokles cen a srovnání produktivity a nákladů v souvislosti s nezbytným růstem společnosti. Jako první nabídku nám firma nabídla 15.000,- Kč splatných letos a navýšení mezd od 1.1.2023 nad rámec dohodnutých 5,2 % ještě 2 %.

Po dvou nezbytných přestávkách a argumentaci odborů, zaměstnavatel svůj návrh upravil na konečných 20.000,- letos a nad rámec dohodnutých 5,2 % ještě 3 % od 1.1.2023 s tím, že tato nabídka platí do středy 19.10.2022 12:00. Poté již nabídka nebude platit a veškeré důsledky s tím spojené pan ředitel přednese představenstvu společnosti Bosch v rámci BVS. Dále nás pan ředitel upozornil, že Bosch nereaguje tak rychle, ale dokáže dlouhodobě kalkulovat a následky nereálných požadavků odborů mohou být pro závod v Jihlavě, a to i pro náběh nových projektů fatální!

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!