Týden 43/2020 – přehled nejdůležitějších témat týdne

autor: | Říj 23, 2020 | Aktuality

Skype schůzka: Bittencourt G. (MFB), Melichar L., Nesměrák P.,

Zakázky – FRL –zakázky se daří plnit jen velice obtížně, dle info. zde máme velmi vysokou nemocnost + karantény a OČR v úhrnné výši cca 15%. Přesto prozatím nevytváříme dluh směrem k zákazníkovi. P. Bittencourt zde několikrát zopakoval poděkování všem zaměstnancům závodu I. za vysoké nasazení.

Dárcovství krve – Odbory obdržely info. od zaměstnanců ohledně nestandardního přístupu některých nadřízených k uvolňování pracovníků na odběr krve. Pan Bittencourt přislíbil, že náš podnět prověří a zjedná nápravu.

Další diskuse proběhla k tématům dovolená mezi Vánočními svátky, KPD – , převod dovolené do r.2021

Termín s PC a PT

Vedení společnosti svolalo mimořádné urgentní jednání s odbory na téma kritické situace v dodávkách na následující měsíce. Jeden s největších zákazníků vyjádřil směrem k našemu závodu výraznou nespokojenost ohledně neplnění nasmlouvaných počtů dodávaných dílců. Očekává se kritická situace prakticky ve všech výrobách. Zaměstnavatel není schopen v tak krátké době doplnit potřebný personál do výrob a zároveň řeší nebývale vysokou nemocnost a nová opatření vlády ohledně situace v ČR.

Zaměstnavatel navrhuje: Rail –  vyzvat THP pracovníky k dobrovolnému nástupu na montážní linky Rail. Oslovit zaměstnance TEF3 k výpomoci na obrábění Rail. Zorganizovat práci ve výrobách mezi vánočními svátky.

Odbory požadují (pokud zaměstnavatel uvedená opatření zavede)

Ošetření případných výpadků v kvalitě a zamezení případnému krácení prémie za kvalitu za toto období. V KPD, na přelomu roku proplatit všem všechny odpracované hodiny nad 75hod. Zamezit tlakům na snižování hodin v KPD u jednotlivých pracovníků. Zamezit tlakům na zaměstnance ohledně vyčerpání dovolené do konce kalendářního roku 2020. Maximálně zohlednit individuální potřeby zaměstnanců během vánočních svátků. Zajistit převod maximálního počtu dovolené do roku 2021 s tím, že čerpání bude umožněno až do slunného období, např. června. Práci mezi svátky zajistit na dobrovolné bázi a za motivační příplatek.

Dále odbory požadují, aby byli osloveni žáci SŠT, zejména ti, kteří vykonávají praxi v našem zařízení k nástupu do výroby závodu Bosch. Dále, aby zaměstnavatel oslovil veřejnost s tím, že na dotčené období přijme zaměstnance například z řad živnostníků,  na které aktuálně dopadlo vládní omezení.

Další termín k tématu je svolán na 26.10.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!