Týden 43/2020 – přehled nejdůležitějších témat týdne

autor: | Říj 23, 2020 | Aktuality

Skype schůzka: Bittencourt G. (MFB), Melichar L., Nesměrák P.,

Zakázky – FRL –zakázky se daří plnit jen velice obtížně, dle info. zde máme velmi vysokou nemocnost + karantény a OČR v úhrnné výši cca 15%. Přesto prozatím nevytváříme dluh směrem k zákazníkovi. P. Bittencourt zde několikrát zopakoval poděkování všem zaměstnancům závodu I. za vysoké nasazení.

Dárcovství krve – Odbory obdržely info. od zaměstnanců ohledně nestandardního přístupu některých nadřízených k uvolňování pracovníků na odběr krve. Pan Bittencourt přislíbil, že náš podnět prověří a zjedná nápravu.

Další diskuse proběhla k tématům dovolená mezi Vánočními svátky, KPD – , převod dovolené do r.2021

Termín s PC a PT

Vedení společnosti svolalo mimořádné urgentní jednání s odbory na téma kritické situace v dodávkách na následující měsíce. Jeden s největších zákazníků vyjádřil směrem k našemu závodu výraznou nespokojenost ohledně neplnění nasmlouvaných počtů dodávaných dílců. Očekává se kritická situace prakticky ve všech výrobách. Zaměstnavatel není schopen v tak krátké době doplnit potřebný personál do výrob a zároveň řeší nebývale vysokou nemocnost a nová opatření vlády ohledně situace v ČR.

Zaměstnavatel navrhuje: Rail –  vyzvat THP pracovníky k dobrovolnému nástupu na montážní linky Rail. Oslovit zaměstnance TEF3 k výpomoci na obrábění Rail. Zorganizovat práci ve výrobách mezi vánočními svátky.

Odbory požadují (pokud zaměstnavatel uvedená opatření zavede)

Ošetření případných výpadků v kvalitě a zamezení případnému krácení prémie za kvalitu za toto období. V KPD, na přelomu roku proplatit všem všechny odpracované hodiny nad 75hod. Zamezit tlakům na snižování hodin v KPD u jednotlivých pracovníků. Zamezit tlakům na zaměstnance ohledně vyčerpání dovolené do konce kalendářního roku 2020. Maximálně zohlednit individuální potřeby zaměstnanců během vánočních svátků. Zajistit převod maximálního počtu dovolené do roku 2021 s tím, že čerpání bude umožněno až do slunného období, např. června. Práci mezi svátky zajistit na dobrovolné bázi a za motivační příplatek.

Dále odbory požadují, aby byli osloveni žáci SŠT, zejména ti, kteří vykonávají praxi v našem zařízení k nástupu do výroby závodu Bosch. Dále, aby zaměstnavatel oslovil veřejnost s tím, že na dotčené období přijme zaměstnance například z řad živnostníků,  na které aktuálně dopadlo vládní omezení.

Další termín k tématu je svolán na 26.10.