Týden 44/2022

autor: | Lis 3, 2022 | Aktuality

Co nás čeká do konce roku 2022

Po dlouhé Covid odmlce a restrikcích vlády se nám některá témata mohou vrátit do zaběhnutých kolejí. Firma BOSCH počátkem prosince uspořádá již tradiční „Mikuláškou“ pro děti našich zaměstnanců. V letošním roce je záměrem obsloužit o něco více dětí než v letech minulých. K tomuto se upravují kapacity. Akce proběhne v budově Domu Kultury Odborů v Jihlavě.

Před Vánoci je naplánován také již tradiční „svařák“ na jihlavském náměstí. Již v tuto chvíli probíhají intenzivní přípravy. Odbory Bosch vás budou s předstihem informovat o dalších podrobnostech.

Pro škarohlídy, kteří tvrdí, že si zaměstnavatel vezme inflační dvacetitisícový příspěvek ihned zpět z podílu na zisku mám špatnou zprávu. I když jsme dle vlády ve válce, a je pro republiku schválen válečný rozpočet, společnost BOSCH prozatím dokáže generovat zisk. K dnešnímu datu sice nejsou známa konečná čísla, ale dovolím si tvrdit, že druhá část podílu na zisku dokáže nám všem alespoň z části zacelit díru v rozpočtu. 10.12. nám všem dorazí na účty částka vysoce převyšující dohodnuté minimum z kolektivní smlouvy.

Šatny

šatna

Jak zajisté všichni víte, tak aktuálně probíhá výměna zámků šatních skříněk za elektronické. K tomuto již vydal manuál zaměstnavatel. K šatnám se, ale váže i jedna z nepříjemných věc z posledních dnů a týdnů.  Vyskytly se jisté nekalé živly, které se na těchto šatnách chtěly obohatit obsahem skříněk našich kolegů. Odbory Bosch oslovily zaměstnavatele s projektem elektronicky střeženého přístupu do prostoru šaten. Postupně jsme se dobrali k následujícímu: Během střídání směn budou šatny normálně otevřeny. Např: od patnácti hodin se automaticky uzavřou a otevřou se pouze po přiložení karty zaměstnance, který má na této šatně skřínku. Od 21:00 do 23:00 budou dveře opět otevřené. K datům z použití karty bude mít přístup pouze FCM pro případ nějakých nekalých akcí.

Něco z administrativy:

V minulém týdnu byla v naší organizaci ZO OS KOVO ODBORY BOSCH provedena revize hospodaření. Revizní komise kontrolovala stovky účetních dokladů prakticky celý den. Závěr DaRK je: „Dozorčí a revizní komise neshledala ve vedení účetnictví ani v hospodaření ZO žádné neshody. Jeden účetní doklad byl nalezen bez podpisu předsedy ZO. Po prověření správnosti a oprávněnosti tohoto dokladu v účetnictví byl doklad předsedou podepsán a DaRK tudíž konstatuje, že ZO dodržuje schválené zásady hospodaření a účetnictví je vedeno řádně dle interního předpisu a zákonných požadavků ČR“.  Podrobnější zprávu si od dozorčí a revizní komise z provedených pravidelných kontrol vyslechneme na konferenci, kterou plánujeme na přelomu měsíce dubna – května.

Informace, které čtete

Naše internetové stránky WWW.ODBORY-BOSCH.CZ jsou významným zdrojem informací o dění v Bosch Jihlava i aktivitách naší ZO. Za dobu poměrně krátké doby (asi 2 roky) máme již téměř 100000 přístupů na náš web. Každý týden zprávu od nás přečte asi 970 lidí a průměrně čtením našich příspěvků dohromady stráví 16 hodin každý týden. Je to pro nás velká odměna, a potěšení, že zprávy od nás čtete a zajímáte se o dění v Bosch Jihlava. Pokud byste měli nějaké podněty, co vám v našich pravidelných informacích chybí, budeme rádi za vaši konstruktivní kritiku.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!