Týden 45/2021

autor: | Lis 9, 2021 | Aktuality

Dopravní situace u Bosch III

Na základě našeho podnětu byla naplánována schůzka se zástupcem města v otázce rozšíření křižovatky na výjezdu od Bosch Pávov – Pávovská ulice. Naším cílem je rozšířit křižovatku tak, aby došlo k lepší průjezdnosti během dopravních špiček a tím i snížení možného rizika dopravních nehod. Také jsme si vyžádali schůzku se zástupci firmy Automotive Lighting. Důvodem je stání kamionů mířících do AL, které stojí na silnici směrem do Bosche a nezpřehledňují tím dopravní situaci na silnici. Vyhýbání se těmto vozidlům vytváří nebezpečné situace. V neposlední řadě plánujeme naši účast na posledním kontrolním dni ke stavbě nového sjezdu Pávov – Jihlava, který proběhne 12.11.2021 opět přímo na staveništi. Dle informací, které jsme během termínu 5.11.2021 obdrželi od zástupců ŘSD a zhotovitele, bude sjezd otevřen dle plánu a to 15.11.2021.

Solární energie pro JhP

Oddělení FCM nás pozvalo na prohlídku implementace fotovoltaických panelů v objektech Bosch Jihlava. Jedná se o monokrystalické panely, které budou přispívat ke snižování emisí CO2 našeho závodu. Celkový výkon všech panelů pokryje jen asi 1 % celkové spotřeby elektrické energie. I to je důvodem, že takto vyrobenou energii spotřebujeme čistě pro naši spotřebu a dodávka do veřejné elektrické sítě bude nulová. Životnost celého systému je cca 25 let.

Nabíjecí stanice pro elektrokola a elektromobily

Na jaře tohoto roku jsme oslovili vedení naší společnosti s požadavkem zřízení infrastruktury pro dobíjení elektrokol a elektromobilů našich zaměstnanců. Aktuálně budou kolárny vybaveny čtyřmi uzamykatelnými boxy, kde si zaměstnanec pomocí vlastní nabíječky svou baterii bude moc dobít. Primárně by se mělo jednat o doplňkové řešení dobíjení elektrokol a nemělo by sloužit jako hlavní zdroj dobíjení. Pokud však bude zájem větší než aktuálně plánovaná kapacita, vedení závodu oznámilo, že není problém kapacitu v budoucnu navýšit. Zaměstnanci, kteří budou systém dobíjení elektrokol a elektrokoloběžek v rámci závodu používat se budou na provozu podílet symbolickou částkou cca 5,-Kč za nabití. Pokud ještě elektrokolo nemáte, můžete se v průběhu roku zúčastnit různých akcí a soutěží v rámci naší firmy, kde můžete nové elektrokolo vyhrát. Infrastruktura pro dobíjení elektromobilů je zatím ve fázi příprav a včas vás budeme informovat.

Schůzka s ředitelem DKO

Tento týden jsme se sešli s panem Petrem Palovčíkem, ředitelem DKO Jihlava. Tématem bylo navázání spolupráce naší odborové organizace Odbory Bosch a DKO Jihlava. Myšlenka věci je taková, že bychom rádi zprostředkovali našim členům kulturní zážitky nejen formou zájezdů, ale také zajištěním vstupenek na divadelní představení, koncerty a různé přednášky konané v rámci i nad rámec běžného programu přímo zde v Jihlavě. Zajištění těch nejlepších míst pro naše členy je v tomto projektu klíčové. Prvořadým úkolem pro nás bude zjistit Váš zájem a následně zpracovat koncept, jak by tato spolupráce mohla fungovat. Od projektu si slibujeme větší kulturní dostupnost pro naše členy, a to přímo zde, bez nutnosti za kulturou cestovat. Cílem je rozšířit naše portfolio našich aktivit. To znamená, že plán využívat zajímavých nabídek velkých divadel, například v Praze či Brně anebo Českém Krumlově bude zachován. V blízké době Vás oslovíme naší anketou, kde se budete moci k našemu záměru vyjádřit.

Další kolo kolektivního vyjednávání

Tento týden ve středu je naplánováno další kolo KV. Pevně věříme, že zaměstnavatel opustí svůj rituální taneček kolem 1 % a začne vyjednávat kolektivní smlouvu, peníze a pracovní podmínky pro všechny zaměstnance JhP s veškerou vážností. Naše odborová organizace je připravena vést konstruktivní jednání s cílem dosažení dohody do konce roku. Bohužel námi rozpracovaný upřesňující návrh byl na interním jednání všech tří odborových organizací shozen ze stolu, přesto že stejně jako v šachové partii je nyní řada na nás. Zakopání se na pozicích přináší pouze patové situace, které mohou skončit rozvrácením sociálního smíru v našem závodě.

4_kolo_KV

Přečtěte si naše další články

Týden 24/2024

Týden 24/2024

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti Čtvrtletní setkání odborů a vedení společnosti není až takovou samozřejmostí, jak se zdá. V naprosté...

číst více
Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!