Týden 47/2021

autor: | Pro 2, 2021 | Aktuality

Očkování_LM

Očkování ve firmě Bosch

Od 22. 11. 2021 umožnila naše firma Bosch Diesel očkování proti SARS-CoV-2 pro zaměstnance přímo ve firmě. V plánu je očkovat zaměstnance dle jeho výběru jednou ze dvou vakcín. Jednorázové očkování vakcínou Jansen od firmy Johnson&Johnson anebo dvou dávkové vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer, BioNTech. Očkování provádí firemní lékař a bližší informace můžete získat z letáků zaměstnavatele. Stejně tak jako prvním testovaným tak i prvním očkovaným zaměstnancem přímo v závodě byl náš předseda, pan Ladislav Melichar.

Mimořádné zasedání ERZ k transformaci PS

Ve dnech 24. 11. – 25. 11. 2021 se zástupce Evropské rady zaměstnanců účastnil dvou videokonferencí. Jedna se týkala aktuální situace a budoucího směřování závodů v rámci divize PS (Powertrain Solutions) a ta druhá byla zasedání výkonného výboru Evropské rady zaměstnanců. Zde zástupci výkonného výboru diskutovali aktuální dění a plány v rámci divize GS (Global Services). Aktuálním tématem je zejména projekt centralizace účetních procesů, která bude mít i přímý dopad na některé zaměstnance našeho závodu. Centralizační projekty, které sdružují procesy do tak zvaných HUBů má za cíl sjednocení procesů v rámci skupiny Bosch, ale také racionalizaci a redukci počtu zaměstnanců v jednotlivých lokalitách Bosch. Bližší informace vám přineseme v separátní zprávě ERZ.

Předání daru dětem v Hruškách

Hrušky_dar

V úterý jsme byli navštívit paní starostku v obci Hrušky u Hodonína (Hrušky byly v létě zasaženy pohromou ve formě tornáda na Moravě). U té příležitosti jsme osobně předali dárkový šek a hotovost 65.500,- Kč přičemž částku 16.500,- Kč darovali přímo zaměstnanci naší firmy. Peníze budou určeny pro vytvoření příjemného prostředí ve škole, kterou navštěvují tamější děti anebo nákup interaktivní tabule. Vzhledem k velikosti obce má škola pouze první stupeň, avšak dle slov paní starostky Filipovičové je absence druhého stupně základní školy pro děti jistým přínosem. Děti se naučí orientovat v jízdních řádech, samotné cestovat a v neposlední řadě jsou celkově samostatnější. Během naší návštěvy jsme měli možnost porovnat letecké záběry před a po katastrofě. Je jen stěží popsatelné, čemu obyvatelé museli čelit. Ale velmi pozitivně vnímáme, jak silného ducha musí člověk mít, že se dokáže „postavit na nohy“ a začít opět žít.

Rozšíření křižovatky od Bosch III (Pávov)

Minule jsme Vás již informovali o našem záměru oslovit město s žádostí o rozšíření křižovatky na Pávově tak, aby se usnadnil provoz v rámci křižovatky a to zejména kvůli problematickým situacím, kdy se do křižovatky dostane vozidlo MHD. Vznikají tak okamžiky, kdy vozidlo s předností v jízdě se nemá možnost dostat přes křižovatku mimo hlavní silnici kvůli malému prostoru a tím špatné manévrovatelnosti. Po oslovení zaměstnavatele a předložení našeho požadavku firma v rámci politické korektnosti oslovila i zbývající dvě odborové organizace, zda mají zájem se jednání také účastnit. Zde je opět patrné, jak jednoduché je „nic nedělat“ a jakmile se vyskytne příležitost se zviditelnit, tak se přihlásit s tím, že se „někdo“ chce schůzek také účastnit, jelikož je to vlastně skoro „jeho“ téma. Nebudeme se však dětinským chováním pana kolegy Benceho a jeho týmu dále věnovat.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!