Týden 49/2021 + 7.kolo KV

autor: | Pro 3, 2021 | Aktuality

Dovolená mezi Vánočními svátky

kopyta_nahoře

Vedení společnosti nám potvrdilo platnost naší dohody, že mezi vánočními svátky a Novým rokem se výrobní linky v Bosch Jihlava zastaví. Nepotvrdilo se tedy sýčkování, že ta a ta výroba do práce stejně půjde. Volno v tomto období bylo pro nás jednou z priorit, která je jednoznačně ve prospěch všech našich zaměstnanců.

Pozor na ŠMEJDY

Dozvěděli jsme se informaci, že některým našim zaměstnancům volají „zástupci T-Mobile“ s tím, že tarify od T-Mobile pro naše zaměstnance k tomu a tomu datumu končí a je třeba si ihned sjednat nový tarif. Telefonicky, přes ně a hned teď! Nereagujte prosím na tyto telefonáty a doporučujeme Vám ihned hovor ukončit. Jedná se o nové praktiky tak zvaných šmejdů. Proto Vám doporučujeme obezřetnost. Pokud by se cokoliv měnilo, informace by Vám byla předána jednak prostřednictvím informace od nás, stejně tak jako od zaměstnavatele. Pro všechny zaměstnance, kteří využívají aktuálních tarifů se nic nemění a všechny smlouvy dle nabídky T-Mobile i nadále zůstávají v platnosti bez jakýchkoliv změn.

Krádež kola na Humpolecké

kolo_zloděj

O tomto tématu jsme sice již informovali, ale je třeba jej ještě doplnit. Pan předseda druhé organizace KOVO tvrdil, že kolo bylo zaměstnancem (jeho členem) uzamčeno a, že disponuje fotografií zámku, kterým bylo kolo zamčeno. Zaměstnavatel proto zajistil video záznam z kamery, z kterého je patrná dvouminutová akce „výtečníka“, který bez pomocí násilí kolo odcizil. Kolo totiž zamčeno nebylo, i když k tomuto nabádá cedule umístěná na každé kolárně! Z toho důvodu nemá poškozený nárok na náhradu škody, která mu odcizením kola v hodnotě cca 18.000, – Kč vznikla. Na jednání s vedením závodu byla odbory KOVO II předložena žádost o účasti odborů na výběrovém řízení ostrahy závodu a stanovování jejich úkolů. Odbory Bosch se od tohoto požadavku distancují z jednoho prostého důvodu. Nejsme odborníky na ostrahu závodu, případné vyšetřování přečinů, trestných činů a nehodláme v tomto někoho poučovat. Stejně tak není naším přesvědčením, že by pracovníci ostrahy měli více „šacovat“ a prohlížet vozidla jako pohraniční stráž v době studené války. Důrazně však vyzíváme všechny cyklisty… ZAMYKEJTE SI SVÁ KOLA ke stojanům!

Hledáme ty nejlepší

Zaměstnavatel nás informoval o záměru oslovit ty nejlepší pracovníky z montážních linek skrze jejich nadřízené pracovníky s cílem jejich kariérního i mzdového posunu. Oslovení zaměstnanci budou mít možnost se vyjádřit k nabídce pracovního místa ve výrobě na CNC strojích. Víme, že mnohdy v tomto rozhodnutí zaměstnancům brání jejich obavy, zda to zvládnou. Tento proces nebude řízen klasickým výběrovým řízením, ale v případě zájmu dojde k delšímu zaškolení zkušeným kolegou tak, aby nový zaměstnanec vše zvládl beze strachu a stresu. Věříme, že tato nabídka dotčené pracovníky potěší, a že tuto přijmou. Vám všem držíme palce, ať jste to právě vy.

7. kolo kolektivního vyjednávání

Dnes 3. 12. 2021 proběhlo sedmé kolo kolektivního vyjednávání, kde vyjednávací týmy odborových organizací přednesly zaměstnavateli svůj protinávrh. Oznámili jsme, že jelikož zaměstnavatel nechce (z obav) přistoupit na náš návrh o inflační doložce pro rok 2023 budeme dále jednat pouze o jednoleté KS. Na to konto nám zaměstnavatel sdělil, že našimi požadavky atakujeme hranici 8 % personálních nákladů. A že v předchozím konceptu návrhu i přes vyšší nároky byl celkový personální náklad nižší. Zaměstnavatel dále argumentoval, že celkové náklady spolu s odvody za každého zaměstnance jsou extrémně vysoké a nadmíru by firmu zatížily.

Po otevřené diskusi nám vedoucí HRL oznámil, že o našem návrhu bude informovat jednatele společnosti a následně nám dají svoje vyjádření. Příští kolo se tedy bude konat příští týden, možná už za účasti ekonomického ředitele. Jako zástupci zaměstnanců budeme jednat ve vašem nejlepším zájmu o dosažení co nejlepšího výsledku. Velice děkujeme všem našim členům za jejich důvěru, podporu a aktivní členství v odborech.