Týden 5/2021

autor: | Úno 9, 2021 | Aktuality

Závod I.

Na FRL stabilní situace v zakázkách. CRI s mírným navýšením a potřebou nových pracovníků ve střednědobém období, nicméně tato priorita náboru je aktuálně odkloněna na ostatní závody v Jihlavě. Od 1.2. došlo k zapůjčení části pracovníků z CRI na VPN4. Je dohodnuto, že tito pracovníci budou po ukončení zápůjčky vráceni zpět na svá původní pracoviště. Diskuse proběhla též k tématu nařizování sobotních odpoledních směn v KPD. Tato směna může být nařízena pouze výjimečně a to po podrobené analýze a vyjádření odborů.

Závod II.

Rail se potýká s plněním dodávek smontovaných i nesmontovaných dílů vůči zákazníkovi. V úhrnu za leden jsme nedodali více než 100 tisíc Railů. Problémem je mimo jiné nedostatek personálu a rostoucí objednávky od zákazníka.  PLV čelí obdobným problémům, taktéž dlužíme zákazníkovi velké množství hotových produktů. V těchto problémech nejsme sami, ale v podobné situaci jsou i ostatní závody BOSCH. Na tomto produktu by zaměstnavatel rád plánoval 21. dobrovolné směny, ale bohužel se je nedaří obsazovat. Osobně jsem se k tomuto vyjadřoval mnohokrát. Nedivím se, že zaměstnanec v jediném volném víkendu v měsíci do práce jít odmítá. PCV je dle vyjádření pana Kulzera stabilní. Produkty vyráběné na závodě II. jsou 10 až 30 procent nad hospodářským  plánem.

Závod III. – pan Trnka

CP4 aktuálně atakuje hranici 4milionů kusů, což je cca 17 procent nad hospodářským plánem. Od března navýší kapacity o pět směnotýmů, nicméně budeme muset část zakázek vyrobit mimo Jihlavu. Od března vrátí CP3 zapůjčené pracovníky z CP4, plus bude nutné zajistit i další pracovníky z náboru. Tímto krokem, ale dojde k oslabení CP3, která se aktuálně taktéž potýká s nedostatkem personálu. CP4i je aktuálně nad plánem, ale její výroba limitována dodavateli dílců. CPN5 vzrůstající zakázky. CPN6 výrazně nad plánem.

Zaměstnanecké zápůjčky

K 1.4.2021 bude uvolněno 60 zápůjček 250 000Kč a 10 zápůjček 300 000Kč. Zápůjčky budou probíhat dle již nastavených pravidel. Aktuálně HRL přerozděluje počty na jednotlivá oddělení.

Rozšíření sortimentu chlazenek

Odbory Bosch za účasti  Melichar, Nesměrák, Marešová, Sodexo, posuzovaly nově nabízené chlazenky od stávajícího dodavatele. Z šesti nabízených produktů jsme dva odmítli, ostatní budou zařazeny do nabídky.

Nošení roušek v závodě Jihlava

V minulé info jsem zkritizoval způsob předávání informací na pracovníky na několika odděleních. Té větší skupině chci touto cestou poděkovat za normální a lidský přístup. Zde vidíme, že dobře myšlené může být zdehonestováno i jedincem, který nemyslí. Nicméně v Bosch platí nařízení vlády o používání roušek v uzavřených prostorách, na pracovištích…..Různě specifikace řeší a upravují naše Bosch vnitřní nařízení a doporučení. Aktuálně dochází k úpravě ve výrobě Bosch roušek a to v tom, že budou použity gumičky prodloužené o čtyři až pět centimetrů. Tím by měl být zajištěn větší komfort při jejich používání. Zároveň jsme se shodli se zaměstnavatelem, že je zapotřebí zajistit takové množství, aby si ji zaměstnanec, který na svém pracovišti musí roušku používat si tuto mohl během směny vyměnit a nemusel být nucen používat jakoukoli náhradu. Roušky Bosch by se měly stát v této pohnuté době tím, co nás společně s dalšími opatřeními dokáže dostatečně ochránit.

Přečtěte si naše další články

Týden 24/2024

Týden 24/2024

Čtvrtletní schůzka s vedením společnosti Čtvrtletní setkání odborů a vedení společnosti není až takovou samozřejmostí, jak se zdá. V naprosté...

číst více
Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!