Týden 6/2021

autor: | Úno 12, 2021 | Aktuality

Produkty Bosch pro zaměstnance Bosch

Odbory Bosch otevřely k zaměstnavateli téma „Produkty Bosch pro zaměstnance Bosch“. Již dlouhou dobu usilují kolega Nesměrák (JhP) a Matajs (RBCB) o možnosti levnějších produktů Bosch pro zaměstnance. V minulosti v JhP fungoval tzv. „Für Uns Shop“, jehož fungování vzhledem k nabízenému sortimentu přímo na prodejně, možnostem dopravy a „doporučené“ ceně pozbývalo smysl.

„Chceme pro zaměstnance stejné možnosti, jako mají kolegové například v závodech Feuerbach, Schilerhöhe, Hildesheim aj.“ říká Petr Nesměrák, člen Evropské rady zaměstnanců. Zaměstnanci Bosch mají možnost si v těchto závodech pořídit nové zboží za velice dobré ceny. Jedná se zejména o produkty označené „B-Ware“. To jsou výrobky Bosch, které mají jinou, než technickou vadu (poškozená krabice, drobný kosmetický nedostatek…). V každém případě se jedná o nové produkty s plnou zárukou za mnohdy nižší než poloviční ceny oproti cenám běžným (slevy 30-70%). Oddělení HRL se tímto tématem začalo zabývat a aktuálně hledá technické řešení, aby tento nový benefit byl dostupný i zaměstnancům v Jihlavě. Věříme, že toto dlouhodobé úsilí odborů v Jihlavě a Českých Budějovicích, nyní i s podporou JhP/HRL, přinese v blízké době další benefit pro naše zaměstnance.

SEDUO – kurzy pro DIR a IND

Průmysl 4.0 a aktuální doba přináší zvýšené nároky na znalosti a dovednosti zaměstnanců a je třeba se i tímto tématem zabývat. „Je třeba se postavit nerovným příležitostem ve vzdělávání ve východní Evropě čelem a ne je přehlížet. Pro zaměstnance v západoevropských regionech je připravena spousta vzdělávacích akcí v rámci volnočasových aktivit a to přímo v jejich rodném jazyce. Překážka v podobě cizího jazyka a možnosti přístupu na firemní počítačovou síť však brání našim zaměstnancům se takových aktivit účastnit. Nesmíme dopustit, aby český zaměstnanec neměl přístup k rozvoji svých dovedností jen kvůli jazykové bariéře.“ říká kolega Nesměrák.

I proto nás těší, že naše výzvy byly vyslyšeny. Oddělení HRL přišlo s nabídkou vzdělávání přes Internet v podobě E-learningu na vzdělávacím portálu SEDUO. Jedná se vzdělávací portál, kde se můžete vzdělávat v oblasti (práce s PC, jazykové kurzy, zákoník práce, měkké dovednosti a mnoho dalších). SEDUO bylo již v minulosti dostupné podle počtu licencí pouze ANG pracovníkům. Nyní tuto možnost budou mít i zaměstnanci DIR a IND do výše počtu volných licencí (100 licencí pro naše pracovníky). Je to zvlášť skvělá příležitost pro zaměstnance, kteří se mají zájem se kariérně anebo platově posunout a jsou ochotni tomu věnovat část svého volného času.

Je CP3 skutečně za Zenitem?

Kam až naše paměť sahá, se hovoří o tom, že produkt CP3 bude postupně vybíhat a bude nahrazován produkty novými. V roce 2019 přibližně 500 výrobních zaměstnanců vyrobilo cca 730.000ks čerpadel CP3. V loňském roce to bylo již 820.000ks a letos předpokládáme vyrobit s počtem 850 výrobních (DIR) zaměstnanců cca 1.150.000ks čerpadel CP3. Je vidět, že tento robustní produkt vyroben našimi vysoce-kvalifikovanými zaměstnanci má budoucnost stále před sebou! Tento skvělý Bosch produkt spolu s vynikající prací našich zaměstnanců je nadějí, že závod Jihlava bude atraktivním partnerem našich zákazníků i do budoucna.

Jak se odborář kuchaře zastal…

V Sodexo jídelně na hale 310 (Pávov) jsme měli dobrého kuchaře (kuchař = dělník kuchyně), který měl svérázné vystupování a nenechal si všechno líbit. Mnohdy je takové jednání ze strany nadřízených tolerováno v rámci symbiózy (držkatý, ale maká). Po osobním konfliktu s předsedou KOVO II a jeho intervenci u managementu, to byl další zářez na pažbě tohoto kuchaře. Jelikož ale slovo odborů má i v rámci Sodexo svoji váhu, nebyla po stížnosti pana kolegy Benceho tomuto kuchaři prodloužena pracovní smlouva. Je velmi smutné a nepříjemné, že osobní spory jednoho z předsedů a jejich důsledky padají na odbory jako celek.

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!