Týden 6/2021

autor: | Úno 12, 2021 | Aktuality

Produkty Bosch pro zaměstnance Bosch

Odbory Bosch otevřely k zaměstnavateli téma „Produkty Bosch pro zaměstnance Bosch“. Již dlouhou dobu usilují kolega Nesměrák (JhP) a Matajs (RBCB) o možnosti levnějších produktů Bosch pro zaměstnance. V minulosti v JhP fungoval tzv. „Für Uns Shop“, jehož fungování vzhledem k nabízenému sortimentu přímo na prodejně, možnostem dopravy a „doporučené“ ceně pozbývalo smysl.

„Chceme pro zaměstnance stejné možnosti, jako mají kolegové například v závodech Feuerbach, Schilerhöhe, Hildesheim aj.“ říká Petr Nesměrák, člen Evropské rady zaměstnanců. Zaměstnanci Bosch mají možnost si v těchto závodech pořídit nové zboží za velice dobré ceny. Jedná se zejména o produkty označené „B-Ware“. To jsou výrobky Bosch, které mají jinou, než technickou vadu (poškozená krabice, drobný kosmetický nedostatek…). V každém případě se jedná o nové produkty s plnou zárukou za mnohdy nižší než poloviční ceny oproti cenám běžným (slevy 30-70%). Oddělení HRL se tímto tématem začalo zabývat a aktuálně hledá technické řešení, aby tento nový benefit byl dostupný i zaměstnancům v Jihlavě. Věříme, že toto dlouhodobé úsilí odborů v Jihlavě a Českých Budějovicích, nyní i s podporou JhP/HRL, přinese v blízké době další benefit pro naše zaměstnance.

SEDUO – kurzy pro DIR a IND

Průmysl 4.0 a aktuální doba přináší zvýšené nároky na znalosti a dovednosti zaměstnanců a je třeba se i tímto tématem zabývat. „Je třeba se postavit nerovným příležitostem ve vzdělávání ve východní Evropě čelem a ne je přehlížet. Pro zaměstnance v západoevropských regionech je připravena spousta vzdělávacích akcí v rámci volnočasových aktivit a to přímo v jejich rodném jazyce. Překážka v podobě cizího jazyka a možnosti přístupu na firemní počítačovou síť však brání našim zaměstnancům se takových aktivit účastnit. Nesmíme dopustit, aby český zaměstnanec neměl přístup k rozvoji svých dovedností jen kvůli jazykové bariéře.“ říká kolega Nesměrák.

I proto nás těší, že naše výzvy byly vyslyšeny. Oddělení HRL přišlo s nabídkou vzdělávání přes Internet v podobě E-learningu na vzdělávacím portálu SEDUO. Jedná se vzdělávací portál, kde se můžete vzdělávat v oblasti (práce s PC, jazykové kurzy, zákoník práce, měkké dovednosti a mnoho dalších). SEDUO bylo již v minulosti dostupné podle počtu licencí pouze ANG pracovníkům. Nyní tuto možnost budou mít i zaměstnanci DIR a IND do výše počtu volných licencí (100 licencí pro naše pracovníky). Je to zvlášť skvělá příležitost pro zaměstnance, kteří se mají zájem se kariérně anebo platově posunout a jsou ochotni tomu věnovat část svého volného času.

Je CP3 skutečně za Zenitem?

Kam až naše paměť sahá, se hovoří o tom, že produkt CP3 bude postupně vybíhat a bude nahrazován produkty novými. V roce 2019 přibližně 500 výrobních zaměstnanců vyrobilo cca 730.000ks čerpadel CP3. V loňském roce to bylo již 820.000ks a letos předpokládáme vyrobit s počtem 850 výrobních (DIR) zaměstnanců cca 1.150.000ks čerpadel CP3. Je vidět, že tento robustní produkt vyroben našimi vysoce-kvalifikovanými zaměstnanci má budoucnost stále před sebou! Tento skvělý Bosch produkt spolu s vynikající prací našich zaměstnanců je nadějí, že závod Jihlava bude atraktivním partnerem našich zákazníků i do budoucna.

Jak se odborář kuchaře zastal…

V Sodexo jídelně na hale 310 (Pávov) jsme měli dobrého kuchaře (kuchař = dělník kuchyně), který měl svérázné vystupování a nenechal si všechno líbit. Mnohdy je takové jednání ze strany nadřízených tolerováno v rámci symbiózy (držkatý, ale maká). Po osobním konfliktu s předsedou KOVO II a jeho intervenci u managementu, to byl další zářez na pažbě tohoto kuchaře. Jelikož ale slovo odborů má i v rámci Sodexo svoji váhu, nebyla po stížnosti pana kolegy Benceho tomuto kuchaři prodloužena pracovní smlouva. Je velmi smutné a nepříjemné, že osobní spory jednoho z předsedů a jejich důsledky padají na odbory jako celek.

Přečtěte si naše další články

Týden 8/2024

Týden 8/2024

Na montáži úřaduje BUBÁK V továrně se již několik let pohybuje Bubák. Bubák je vedoucí pracovník, který má potřebu získat frčky a zalíbit se...

číst více
Týden 07/2024

Týden 07/2024

HSE – management review Odbory hrají klíčovou roli v zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví zaměstnanců. Inspektor BOZP ČMKOS z odborového...

číst více
Letní dovolená 2024

Letní dovolená 2024

Vážení kolegové, přinášíme Vám informaci o určení letní dovolené pro všechny úseky závodu JhP. Jsme velice rádi, že zaměstnavatel vyslyšel naše...

číst více
CzechBulgarianEnglishGermanRomanianUkrainian