Týden 7/2022 – druhá část

autor: | Úno 18, 2022 | Aktuality

Bosch I (Humpolecká)

Na základě podnětu z konference (14. 10. 2021) se uskutečnil termín s vedením úseku MFB.

Během několikahodinového jednání dne 26. listopadu 2021, za účasti širšího vedení MFB a zástupců odborů KOVO I, si obě strany vyměnily názory na celou věc a dospěly k následujícímu:

– LPC je technicky prováděno správným způsobem v rámci hodnotového toku FRL, včetně očekávaných znalostí ze strany zaměstnanců

– komunikační problémy při vedení LPC byly řešeny a budou pravidelně kontrolovány vedením MFB a zástupci odborů KOVO I

Věříme, že toto setkání pomůže stabilizovat situaci v „dílenském auditu“ (LPC) výroby FRL.

ASR – písmenka

V těchto dnech probíhá zpracování navyšování písmenek v duchu platné kolektivní smlouvy na rok 2022. Písmenko bude zpětně (od 1.1.2022) přiznáno více než 620 zaměstnancům. Připomínáme, že toto přidání závisí na vedoucím s personální pravomocí.

Brigádníci na prázdniny

Jelikož již v tuto chvíli vidíme hrubý náčrt plánování letní dovolené, oslovili jsme zaměstnavatele, aby započal s plánováním potřebného počtu brigádníků z řad studentů. Některá výrobní oddělení totiž nebudou plně odstavovat, ale zaměstnanci si budou čerpat dovolenou během čtyř týdnů na přelomu července srpna a není jisté, zda bude možno ponížit naplánování výroby potřebám zaměstnanců.

Polokošile

Podařilo se nám opět naskladnit polokošile pro naše členy s výšivkou Odbory Bosch, které je možné používat jako součást pracovního oblečení. Polokošile máme v barvě černá, zelená a světle modrá. V případě zájmu se obraťte přímo na naši kancelář, popřípadě na člena výboru, kterého znáte.

Vesty

Máme skladem další várku vest pro naše členy. Tentokráte v barvě tmavě modrá s výšivkou Odbory Bosch. Pokud máte zájem, prosím použijte postup popsaný výše. Vesta je z rozhodnutí výboru zpoplatněna částkou 100Kč. Z rozhodnutí VZO již nebudeme nakupovat našim členům mikiny. Možnost vybavit zaměstnance tímto oblečením jsme přenechali zaměstnavateli.

Zastupování zaměstnanců

Odbory Bosch jako největší a nejsilnější odborová organizace v jihlavském závodě zastupuje všechny zaměstnance bez rozdílu pracovního zařazení. Nevytváříme a nikdy nebudeme vytvářet žádné rozdíly mezi lidmi na dílnách a v kancelářích. Zastupovat lidi neznamená stát za nimi, ale stát každodenně před nimi, být v první linii a bránit jejich zájmy i když je to mnohdy velice obtížné. Zastupovat znamená chodit každodenně do práce a aktivně se zajímat o problematiku v továrně. Nechci zde komentovat srdcervoucí vyjádření pana B, který leccos překrucuje, neb asi mnohdy tahá z paty, ale při dojíždění do Bosch na několik hodin v týdnu (v tom lepším případě) se mu vlastně ani nedivím. Několikaleté odtržení od reality za sebou nechává následky a řídit odborovou organizaci na dálku z domu prostě není možné. K poslednímu bodu B výzvy – s jednáním o možné kompenzaci při vysoké inflaci jsem za p. Carlem přišel já, nikoli B. Bohužel toto se prozatím vůbec nemělo dostat ven, ale jak už to bývá, B zneužije cokoli a kdykoli ve svůj prospěch i kdyby to mělo mít fatální důsledky na zaměstnanost v továrně!