ZÁJEZD – Vánoční Wroclaw (Polsko)

autor: | Lis 9, 2023 | Aktuality

Pojeďte s námi zažít neopakovatelnou atmosféru předvánoční Wroclawi!


Wroclaw

WROCLAV vánoční trhy 2

Wroclaw, česky Vratislav, je hlavním městem Dolního Sliezska, které je často hrdě přezdívané „polské Benátky“. Je čtvrtým největším polským městem, ležícím na 10 ostrovech, navzájem propojených téměř stovkou mostů, klenoucích se nad řekou Odrou. Se svým bezpochyby malebným historickým jádrem je město zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Je jedním z nejkrásnějších a nejstarších měst v celém Polsku. Byla založena v 10. století českým knížetem Vratislavem.

WROCLAW vánoční trhy

V době adventního klidu se i ve Wroclawi pořádají trhy tak neodmyslitelně dnes spjaté s vánoční atmosférou. Na trzích najdete široký výběr z typicky vánočních dárků, stejně jako krajové speciality místní kuchyně. Především pak na všechny způsoby připravovaný sýr, zapiekanki či svařené víno. Trhy najdete ve skutečném středověkém centru města. Nádherná výzdoba pak dokonale dokresluje ducha tohoto krásného města. Srdce města tvoří Rynek, velké náměstí, které je jedním z největších středověkých náměstí v Evropě. Honosí se barevnými, převážně barokními, ale i rokokovými a renesančními stavbami. První, co však návštěvníkovi padne do oka je gotická středověká radnice, která vévodí náměstí. Tvoří ji dvě protilehlé části, renesanční věž a nejstarší restaurace v Evropě, Piwnica Świdnicka, přestavěná naposledy v roce 1519. Pivo zde prý popíjel i Chopin, Goethe či Chaplin.

WROCLAW katedrála

Nejen požitky člověk je živ! V případě, že i v čase adventním budete chtít poznat město více, je kam vyrazit. Nenechte si ujít vyhlídku na město z věže katedrály Svatého Jana Křtitele. Projděte se po ostrovech mimo centrum města. Zkuste ostrov Tumski, ostrov katedrál. Úžasným místem je Raclavické panoráma, obraz z 19. století o délce 114 metrů a šířce 15 metrů připomínající atmosféru bitvy o Raclavice. Zkusit můžete i návštěvu Židovské čtvrti, které dominují hned dvě synagogy a židovský hřbitov. Za trochu námahy a pár kilometrů navíc jistě stojí i prozkoumání velkolepé modernistické Lidové haly.


zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/adventni-wroclaw/

Termín zájezdu:

2.12.2023 (Sobota)

Odjezd:

Bosch Pávov, 7:30 od hlavní vrátnice u firmy Bosch Powertrain.

Předpokládaný návrat do Jihlavy ve večerních hodinách

Jak se přihlásit:

Rezervace pouze formou SMS na tel.: 777846849 ve formátu:

POLSKO, Jméno a Příjmení, os. číslo, počet osob

Upozornění

Akce platí pro jednoho člena ZO + 1 (dohromady tedy max.2 osoby).
Zájezd není vhodný pro děti do 13let!

Výjimky pouze se souhlasem předsedy ZO.


Cena výletu nezahrnuje cestovní pojištění.

Doporučujeme se pojistit – například zde.

WROCLAW město

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!