ZÁJEZD – VIDA! park Brno

autor: | Bře 9, 2024 | Aktuality

Vážení kolegové a kolegyně. Připravili jsme si pro Vás zájezd do VIDA! parku v Brně.

Co je VIDA!

VIDA! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny. Na ploše přes 6200 m² na vás čeká přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum pro děti od 2 do 6 let.

VIDA centrum park 2

V rámci stálé expozice si můžete na vlastní kůži vyzkoušet například zemětřesení nebo sílu tornáda. Zjistíte na vlastní oči a uši jak funguje lidské srdce. Můžete se podívat na elektrický oblouk o síle několika tisíc voltů anebo zjistit, jak funguje mikrosvět kolem nás.

V den, kdy do VIDA! pojedeme my jsou navíc přístupné dvě dočasné expozice! V Expozici BRAIN poodhalíte tajemství lidského mozku a můžete třeba zkusit pouhou myšlenkou rozpohybovat kyvadlo, otestovat svoji krátkodobou paměť anebo zjistit, jak snadno se mozek nechá ošálit. Tato expozice je v ČR vůbec poprvé. V druhé expozici s názvem Dny elektronové mikroskopie se můžete seznámit s tím, jak pomocí elektromagnetu ohnout svazek elektronů a zjistěte, jak se mění pohyb elektronů ve vzduchu a ve vakuu.

Věděli jste, že? 

Jeden z inženýrů pracujících na vzniku elektronového mikroskopu dokonce pracoval u nás v JhP na oddělení technického nákupu? Třetina celosvětové produkce elektronových mikroskopů se vyrábí v Brně? Můžeme být hrdí i na další úspěchy v této oblasti. V roce 1951 tu vznikl první československý elektronový mikroskop. V roce 1954 přišli brněnští vědci s prototypem stolního elektronového mikroskopu TESLA BS 242, který na výstavě EXPO 1958 v Bruselu získal zlatou medaili. Dny elektronové mikroskopie přiblíží tento obor široké veřejnosti.

za Billou, Ťr. Legionářů
Jihlava, parkoviště u Billy, třída Legionářů
 • Termín zájezdu:          23.3.2024 (Sobota)
 • Odjezd:
  • 1. Jihlava, parkoviště u Billy, třída Legionářů v 9:00
  • 2. Bosch Pávov, 9:15 od hlavní vrátnice u firmy Bosch.
  • Návrat do Jihlavy dle dohody v autobusu.
 • Vstupné:
  • Dospělí:    CZK 250,-
  • Děti:          CZK 150,-
  • Rodinné:  CZK 650,-

Jak se přihlásit:

Rezervace pouze formou SMS na tel.: 730846603 ve formátu: „VIDA, Jméno a Příjmení, os. číslo, počet osob“

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!