ZÁJEZD – ZOO Schönbrunn

autor: | Zář 12, 2023 | Aktuality

Vážení kolegové a kolegyně. Připravili jsme si pro Vás zájezd do nejstarší a jedné z nejlepších ZOO v Evropě – Schönbrunnské zoologické zahrady ve Vídni.

Historie

Tiergarten_schönbrunn_affenkäfig_1898

Zahrada byla založena roku 1752 velkovévodou Františkem I. Štěpánem Lotrinským, císařem Svaté říše římské a manželem rakouské arcivévodkyně Marie Terezie. Postavena byla podle plánu Adriana van Steckhovena, který chod zahrady později i řídil. Do jejího středu umístil pavilon, kam chodívala snídat Marie Terezie, manželka Františka Štěpána. Zvířata se v Schönbrunnu chovala již dříve, do otevření zahrady si je ale běžní lidé prohlížet nemohli. Průběžně je dodávaly cestovní menažerie, později se na příkaz císaře Josefa II. dovážela z Afriky a Ameriky. Od roku 1770 byli v zoo k zhlédnutí sloni, které se podařilo v roce 1906 rozmnožit. Jednalo se o první takový případ v Evropě. Zahradu často navštěvoval a o zvířata se velice zajímal císař František Josef I. Od jejího založení až do roku 1918 měli lidé vstup do zahrady zdarma.

 

Současnost

aquarium

V zoologické zahradě jsou k vidění např. pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales a také insektárium.

Na ploše 17 ha můžete sledovat více než 700 zvířecích druhů z celého světa, žirafy, které je možné pozorovat z galerie ve výšce očí, orangutany, kteří skáčou z lana na lano, tygry sibiřské podřimující ve výběhu, koaly požírající ve velkých množstvích eukalyptus nebo slony africké, kteří si dopřávají bahenní lázeň. Několikapatrový pavilon tropického deštného pralesa, pavilon akvárií a terárií a mnoho dalšího.

Termín zájezdu:

7.10.2023 (Sobota)

Odjezd:

Jihlava, parkoviště u Billy, třída Legionářů v 7:15.

Bosch Pávov, 7:30 od hlavní vrátnice u firmy Bosch Powertrain.

Předpokládaný návrat do Jihlavy kolem 19:00.

 

Vstupné:

Dospělí: €26,-

Děti: €15,- (do 6 let zdarma)

Jak se přihlásit:

Rezervace pouze formou SMS na tel.: 777846849 ve formátu:

ZOO, Jméno a Příjmení, os. číslo, počet osob

Panda

Další instrukce dostanete během jízdy od našeho kulturního referenta kolegy Michaela Jarosche.

Upozornění! Cena výletu nezahrnuje pojištění.

Doporučujeme se pojistit – například zde.

https://www.youtube.com/@TomasPolasek

Přečtěte si naše další články

Týden 23/2024

Týden 23/2024

Situace ve výrobě – všeobecně Všechny výrobní úseky napříč závodem se potýkají se situací, jakou závod Jihlava nepamatuje. Byli jsme zvyklí na to,...

číst více
Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Hody, hody, doprovody... Veselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice...

číst více
error: Tento obsah je chráněný!